Basketbalisté Olomoucka v koncovce udolali USK a mají čtvrtou výhru

V poslední minutě otočili basketbalisté Olomoucka zápas s USK Praha a díky vítězství 84:78 si připsali čtvrtou výhru v ligovém ročníku. Poslední tým tabulky má nyní stejnou bilanci jako Slavia na jedenáctém místě.

Basketbalisté BK Olomoucko.

Hosté vedli v poločase 49:38 především díky 21 bodům Mikea Okaurua, který proměnil pět trojek. Po přestávce už se tolik neprosadil a Hanákům se povedlo zápas otočit. Košem s faulem a proměněným trestným hodem nastartoval obrat Lukáš Feštr, jeden ze tří čtrnáctibodových lídrů Olomoucka. Okauru nasbíral nakonec 25 bodů. Domácí oplatili soupeři týden starou porážku o 22 bodů.

K vítězství Olomoucka přispěl i nový hráč Srb Goran Vučičevič, který při své premiéře zaznamenal tři body a čtyři doskoky. Další posila Američan Jalone Friday ještě nenastoupil.