Basketbalisté Olomoucka vrátili poslednímu Kolínu říjnovou prohru

Basketbalisté Olomoucka oplatili Kolínu porážku z prvního vzájemného utkání a v domácí odvetě v 17. kole NBL zvítězili 104:77. První zápas v novém roce náramně vyšel nejužitečnějšímu hráči minulé sezony Javontemu Douglasovi, kterému chyběla jediná asistence k tomu, aby poprvé v české lize dosáhl na triple double.

Ilustrační foto.

Americký pivot zaznamenal vedle devíti finálních přihrávek také 18 bodů a 10 doskoků, navíc i pět zisků. Střeleckým lídrem domácích byl s 21 body další americký hráč Malik Morgan, autor pěti trojek.

V týmu hostů se Douglasovi vyrovnal univerzálním výkonem kapitán Adam Číž. S 16 body byl nejlepším střelcem, přidal po osmi doskocích a asistencích, čtyři zisky a soupeři se na něm dopustili devíti faulů. Jedenácté porážce posledního celku tabulky za sebou ale nezabránil. Kolín v lize porazil naposledy právě Olomoucko na konci října.

Třetí Svitavy vydřely vítězství 107:102 v Hradci Králové. Favorizovaní hosté v poslední čtvrtině téměř ztratili patnáctibodový náskok, Královští Sokoli se přiblížili až na 86:88, ale v závěrečné přestřelce obrat nedokonali.

Nejlepším střelcem byl svitavský Eugen Crandall s 24 body. V domácím týmu s výjimkou šesti bodů skórovali pouze hráči základní pětky, každý dal minimálně 15 bodů a Dorde Tresač s Pedou Stamenkovičem 23.

Vicemistrovský Děčín udolal 82:79 domácí Brno zejména zásluhou povedené druhé čtvrtiny, kterou vyhrál 30:7. Domácí Davell Roby i děčínský Tomáš Pomikálek dali po 24 bodech.