Basketbalisté USK po skalpu Nymburka prohráli v Brně

Basketbalisté USK Praha dva dny po nečekaném vítězství nad Nymburkem prohráli v dalším ligovém duelu v Brně 85:89. Svěřenci Dina Repeši v dohrávce 9. kola utrpěli porážku po sérii šesti výher, domácí tým pod vedením Lubomíra Růžičky naopak vyhrál i druhý zápas po přestávce vynucené vládním opatřením kvůli pandemii koronaviru.

Na snímku jsou Martin Kolář (vlevo) a Ondřej Sehnal (vpravo) z USK a Omar Prewitt z Nymburka.

"Nebránili jsme tak, jak bychom chtěli, a ztratili jsme v posledních minutách energii, kterou jsme vydali před dvěma dny proti Nymburku," konstatoval Repeša.

Hosté, kteří v neděli ukončili více než dvouletou ligovou neporazitelnost Nymburka, v prvním poločase dlouho drželi až pětibodový náskok, ale od stavu 32:31 inkasovali deset bodů za sebou.

Brňané si pak vypracovali na začátku poslední čtvrtiny vedení 73:61, ale také soupeř předvedl parádní obrat třemi trojkami a třináctibodovou šňůrou. Domácí pak lépe zvládli koncovku, v níž Šimon Puršl dal šest z osmi posledních brněnských bodů.

"Byli jsme až plus 12 a pak přišla taková naše Achillova pata, kdy nedotáhneme utkání v poklidu do konce, naopak uděláme dvě tři chyby v obraně, v útoku dvakrát třikrát nedáme, soupeři dáme čuchnout... Ale konec dobrý, všechno dobré - máme vítězství," řekl brněnský kouč Růžička.

Domácím lídrem byl s 21 body a osmi asistencemi Viktor Půlpán, Puršl přidal 15 bodů a devět doskoků. V pražském týmu se opět blýskli rozehrávač Ondřej Sehnal s 26 body a 10 asistencemi a chorvatský pivot Robert Rikič s 20 body a 14 doskoky.