Basketbalisté Ústí nestačili na Kolín a v nové sezoně prohráli i podruhé

Basketbalisté Ústí nad Labem prohráli i druhý ligový zápas v nové sezoně. Čtvrtý celek minulého ročníku dnes doma podlehl 64:76 Kolínu, v jehož dresu se na sever Čech vrátila bývalá hvězda Slunety Lamb Autrey.

Basketbalisté Slavie se po 24 letech vrátili do nejvyšší soutěže.

Ústí dokázalo se soupeřem držet krok jen v prvním poločase, který Kolín vyhrál 36:30. Po třetí čtvrtině už Středočeši vedli o 11 bodů a v posledním dějství náskok ještě zvýraznili.

Sluneta navázala na porážku z derby s Děčínem, který se třemi výhrami vede neúplnou tabulku. Kolín vyhrál venku i podruhé a je v pořadí ovlivněném několika odloženými zápasy třetí.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 23 body domácí Spencer Svejcar. Na výhře Kolína se výrazně podíleli kapitán Adam Číž s Džiugasem Slavinskasem, kteří shodně zaznamenali po 18 bodech.

Autrey, který Ústí v minulém ročníku dovedl k historickému čtvrtému místu, si při návratu na sever Čech připsal čtyři body a deset doskoků.