ČR - Angola 84:65Basketbalisté vyhráli úvodní utkání na turnaji v Soulu

Čeští basketbalisté porazili na úvod turnaje v Soulu Angolu 84:65 a připsali si v přípravě na mistrovství světa v Číně šesté vítězství ze sedmi zápasů. Nejlepším střelcem utkání byl se 17 body Ondřej Balvín, který díky 11 doskokům zaznamenal double double. V neděli od 8:00 SELČ nastoupí svěřenci trenéra Ronena Ginzburga proti domácí Koreji, která dnes podlehla Litvě 57:86.

Porada českých basketbalistů během přípravného utkání s Angolou před mistrovstvím světa.

Český tým nastoupil bez kapitána Pavla Pumprly, který šetřil zraněný kotník z nedělního duelu proti Maďarsku v Hamburku. Do hry se naopak vrátil pivot Patrik Auda, jenž poslední zápas minulého turnaje vynechal kvůli problémům se zády.

Angola se sice dostala v úvodu do vedení 8:4, ale český tým zareagoval čtrnáctibodovou šňůrou. Ginzburgův tým za první čtvrtinu proměnil tři z devíti trojkových pokusů a vynutil si řadu nedovolených zákroků soupeře.

Africký celek za první patnáct minut nasbíral dva nesportovní fauly a jednu technickou chybu pro lavičku. Celkem nabídl Čechům za poločas 16 trestných hodů a ti jich 14 proměnili. Osm z devíti dal Balvín.

Po poločase Angolané přitvrdili, Čechům se tolik nedařilo ve střelbě, přesto si drželi dvouciferný náskok. Přes okénka v defenzivě čeští hráči nedovolili soupeři dostat se na kontakt. Po zlepšené střelbě z větší vzdálenosti navýšili výhru na 19 bodů.

Dvoucifernou bodovou bilanci v utkání měli vedle Balvína také Bohačík (16), Satoranský (15) a Auda (11). Rozehrávač Chicaga Satoranský si připsal také osm asistencí.

Přípravný turnaj basketbalistů v Soulu:
ČR - Angola 84:65 (18:13, 44:30, 60:48)
Nejvíce bodů: Balvín 17, Bohačík 16, Satoranský 15 - Joaquim 14, Domigos a Moreira po 10. Fauly: 14:21. Trestné hody: 26/21 - 13/8. Trojky: 7:1. Doskoky: 47:35.
Korea - Litva 57:86 (13:21, 27:34, 45:61).