Basketbalistky Brandýsa ovládly dramatickou baráž

Ženskou basketbalovou ligu bude hrát v příští sezoně místo Strakonic jako úplný nováček Brandýs nad Labem. Vítěz druhé nejvyšší soutěže otočil v baráži sérii s Jihočeškami a po domácím vítězství 79:76 po prodloužení v rozhodujícím třetím utkání slaví historický postup. Strakonice opouštějí elitu po třiceti letech.

Ilustrační foto.

Barážová série přitom začala ve stejné hale sobotním drtivým vítězstvím dosavadního účastníka ŽBL 82:54, hned v neděli ale ani Strakonice nevyužily domácí prostředí a prohrály 71:76.

V rozhodujícím duelu jihočeskému týmu nestačilo ani dvanáctibodové vedení z konce třetí čtvrtiny. Domácím se povedl obrat, jejich lídrem byla Andrea Ondroušková s 24 body a 15 doskoky. Pod košem měl brandýský celek jasnou převahu (doskoky 69:46), celkem 23 odražených míčů tam získala americká opora Leeza Burdgessová. Nejlepší Strakonicku hráčkou byla s 20 body a 13 doskoky Luisa Vydrová.

Baráž o účast v basketbalové lize žen - 3. zápas:
Brandýs nad Labem - Strakonice 79:76 po prodl. (19:14, 29:37, 44:54, 68:68)
Nevíce bodů: Ondroušková 24, Holá 12, Burdgessová a Koucká po 7 - Vydrová 20, Lišková 19, Hauserová 11. Konečný stav série: 2:1.