KP Brno - MBA Moskva 72:78 Basketbalistky KP Brno stáhly velké manko, ale na výhru nedosáhly

Basketbalistky KP Brno druhý zápas Evropského poháru v domácí "bublině" prohrály, ruskému celku MBA Moskva podlehly v dramatickém závěru 72:78. Po úvodní těsné výhře 72:70 nad Gorzówem má pořadatelský tým na druhém místě skupiny D vyrovnanou bilanci stejně jako jeho dnešní soupeř a o jednu ze dvou postupových příček se v pátek utká s dosud neporaženým lídrem tabulky, tureckým týmem Idare. MBA nastoupí proti dvakrát neúspěšnému polskému celku.

Ilustrační foto.

Svěřenkyně Dušana Medveckého prohrávaly s Moskvankami ještě v závěru třetí čtvrtiny o 15 bodů (49:64), ale v poslední části se jim povedla dvanáctibodová šňůra od stavu 58:70. Za osm minut čtvrté čtvrtiny inkasovaly Brňanky jen dva body, v posledních 56 sekundách jich ale dostaly šest a samy už se neprosadily.

"Vstoupili jsme do zápasu bez energie, nebyli jsme tvrdí v obraně, nehráli jsme tělem a těžko se nám dostávalo zpátky do hry. V poločase už to bylo dobré, nicméně ve třetí čtvrtině nám utekly a vypadalo to s námi zle," konstatoval Medvecký. Byl pyšný na to, že se jeho tým dokázal do zápasu vrátit. "Moskva byla šťastnější a mohli jsme i vyhrát. Hráli jsme vyrovnaný zápas se čtvrtým týmem ruské ligy, který porazil euroligový Orenburg asi o 20 bodů," dodal.

Brňanky se opíraly o severoamerické opory, kanadská pivotka Emily Potterová nastřílela 22 bodů a přidala 11 doskoků, Američanka Tenia Pageová přispěla 21 body. Byly ale příliš osamoceny, zatímco soupeř měl pět střelkyň s dvouciferným výkonem a Alexandra Tarasovová s 13 body a 12 doskoky a Varvara Psarevová s bilancí 13-10 zaznamenaly double double.