Basketbalistky Slovanky prohrály v prodloužení

Basketbalistky Slovanky ztratily ve 12. kole ligy nadějně rozehraný zápas s Trutnovem v poslední čtvrtině a o šanci na druhou výhru v sezoně definitivně přišly v prodloužení. Východočešky po obratu v závěru zvítězily 85:79 a ukončily sérii šesti porážek.

Trutnovské basektbalistky (ilustrační foto).

Po vyrovnané úvodní čtvrtině se Slovanka dostala před poločasem do vedení o sedm bodů a stejný náskok si udržovala i po třetí čtvrtině. Až do konce ale nevydržela. V dresu Trutnova se na výhře podílela 27 body Anna Rylichová, která přidala i deset doskoků. Double double zaznamenala také Tereza Králová za 20 bodů a 13 doskoků.

Slovanku táhla Petra Malíková, která k 23 bodům přidala 11 doskočených míčů a dvě asistence.