Basketbalistky USK deklasovaly Hradec i podruhé a jsou krok od ligového finále

Basketbalistky USK Praha v ligovém semifinále deklasovaly Hradec Králové i podruhé a jedna výhra je dělí od postupu do finále. Dnes obhájkyně titulu na východě Čech zvítězily 109:48.

Basketbalistky USK Praha se radují. Archivní foto

Šestnáctinásobné české šampionky první zápas doma ovládly 116:62 a jednoznačný průběh mělo i utkání v Hradci Králové. Hráčky USK vyhrály první čtvrtinu 32:10 a o poločasové přestávce měly už čtyřicetibodový náskok.

Nejlepší střelkyní zápasu byla hostující Temitope Fagbenleová s 23 body. Dvaceti body a devíti doskoky se na výhře podílela Brionna Jonesová, zatímco Alyssa Thomasová přidala 14 bodů, 12 doskoků a sedm asistencí.

Třetí zápas série je na programu v sobotu v pražské hale Královka. Ve druhé semifinálové dvojici po prvním zápase vedou Žabiny Brno nad Chomutovem.

Semifinále play off basketbalové ligy žen - 2. zápas:
Hradec Králové - USK Praha 48:109 (10:32, 19:59, 31:86)
Nejvíce bodů: Zeithammerová 16, Effangová 12, Hanušová 5 - Fagbenleová 23, Jonesová 20, Vukosavljevičová 16. Stav série: 0:2