Basketbalistky USK si připsaly 250. ligové vítězství za sebou

Vítězná ligová série basketbalistek USK se nezastavila ani na hřišti Žabin, kde šestnáctinásobné české šampionky v dohrávce 3. kola vyhrály 82:54. Pražanky zvítězily v domácí soutěži ve 250. utkání v řadě a dál útočí na rekord svého dnešního soupeře. Brněnský tým, který má ve sbírce 14 mistrovských titulů, dokázal v letech 1998 až 2007 vyhrát 256 zápasů za sebou.

Opora basketbalistek USK Praha Alyssa Thomasová, ilustrační foto.

Oba celky ve středu rozehrály pohárové soutěže. USK v Evropské lize zdolal Szekszárd, Žabiny podlehly v Evropském poháru Montpellieru po druhém prodloužení. Náročný týden završí Brňanky sobotním duelem proti Strakonicím.

Svěřenkyně Viktora Pruši v poločase prohrávaly s favoritem o 11 bodů, třetí čtvrtinu ale USK vyhrál 21:8 a odskočil. "První poločas nebyl úplně ideální. Jsem ráda, že v tom druhém jsme do toho šláply v obraně a daly jsme jednoduché koše," řekla rozehrávačka USK Tereza Vyoralová.

"Z naší strany to nebylo asi tak, jak bychom si představovaly. Před zápasem jsme měly fyzicky náročné období, takže si myslím, že se na nás dost podepsalo. První poločas jsme s USK ještě zvládly držet krok, ale druhý nám už fyzicky utekl," uvedla domácí Eliška Hamzová.

Nejlepší střelkyní zápasu byla se 17 body Vukosavljevičová, o bod méně dala Thomasová. Condeová si připsala double double za 13 bodů a 14 doskoků. V domácím týmu se dostala přes deset bodů jen Kněževičová, autorka 11 bodů.

USK vede tabulku s bilancí 5-0, jakou má i KP Brno. Žabiny jsou se čtyřmi výhrami a dvěma porážkami na třetím místě.