Basketbalistky USK v lize válí, vyhrály i pátý zápas sezony

Basketbalistky USK Praha potvrdily proti Hradci Králové v duelu dosud neporažených týmů roli favoritek a i pátý zápas v lize vyhrály. V domácí hale na Královce zvítězily úřadující šampionky 98:66. V druhém dnešním utkání zvítězila Slavia Praha 85:56 nad Strakonicemi, které naopak prohrály i popáté.

Hráčky USK, které ve středu musely strávit těsnou prohru v Evropské lize v Jekatěrinburgu, rozhodly zápas s Hradcem Králové ve druhé čtvrtině. Tuto část hry ovládly 31:10 a náskok po přestávce navyšovaly až na 40 bodů v závěru třetí čtvrtiny. Sokol dokázal skóre už jen korigovat, když poslední čtvrtinu vyhrál 21:17.

Vítězky táhla Dragana Stankovičová s 20 body a 14 doskoky, Brionna Jonesová si připsala jen o bod méně. V dresu poražených byla nejlepší střelkyní Pamela-Therese Effangová s 12 body.