Basketbalisty Nymburka a Opavy dělí jedna výhra od ligového semifinále

Basketbalisty Nymburka dělí jedna výhra od semifinále ligového play off. Obhájci titulu si na Folimance poradili 83:77 s USK Praha a ve čtvrtfinálové sérii se ujali vedení 3:1 na zápasy. Krok od postupu je i Opava, která doma porazila 96:91 Brno a rovněž vede 3:1.

Basketbalisté Opavy. Ilustrační foto

Nymburk ovládl úvodní tři čtvrtiny, ve kterých si vypracoval náskok až o 23 bodů. V posledním dějství ale hráči domácího USK zabrali, ztrátu smazali a minutu a půl před koncem snížili na rozdíl jediného bodu.

Závěr patřil Středočechům, kteří odskočili díky rychlé trojce Evana Gilyarda a náskok už si pohlídali. Gilyard nakonec zaznamenal celkem 14 bodů, jeho spoluhráč Eric Lockett dal 22 bodů. USK nestačilo 21 bodů Patricka Samoury a Shawna Pipese, ani double double Davida Böhma za 12 bodů a 11 doskoků.

"Po domácí prohře jsme měli za cíl tady dvakrát vyhrát, neponechat nic náhodě a to se podařilo," uvedl v tiskové zprávě nymburský trenér Ladislav Sokolovský. "Teď máme před sebou jedinou výzvu. Prodloužit sérii a vrátit se sem," řekl kouč USK Francesco Tabellini.

Vítěz základní části Brno dokázalo v Opavě držet krok jen v první čtvrtině. Domácí poté soupeři bodově odskočili a náskok udržovali především díky přesnější střelbě a převaze na doskoku až do konce.

Nejlepšími střelci zápasu byli hostující Richard Bálint s 19 a Randy Culpepper s 18 body. V dresu Opavy, která bude moci sérii ukončit v pondělí v Brně, zaznamenal Jakub Šiřina 16 bodů.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 4. zápasy:
USK Praha - Nymburk 77:83 (17:26, 29:48, 50:66)
Nejvíce bodů: Samoura a Pipes po 21, Böhm 12 - Lockett 22, Gilyard 14, Watson 13. Stav série: 1:3.
Opava - Brno 96:91 (27:25, 52:44, 72:66)
Nejvíce bodů: Šiřina 16, Mokráň 14, Gniadek, Slavík a Kvapil po 13 - Bálint 19, Culpepper 18, Půlpán a Chatman po 11. Stav série: 3:1.