Phoenix - New Orleans 118:114Booker pomohl basketbalistům Phoenixu k výhře nad New Orleans 58 body

Devin Booker vstřelil 58 bodů New Orleans a zařídil vítězství Phoenixu 118:114 v souboji týmů z popředí Západní konference NBA. Jako první v historii Suns dal alespoň padesát bodů v pěti utkáních. Do koše New Orleans proměnil 21 z 35 střel včetně šesti trojek a 10 z 15 šestek. Přidal také šest doskoků a pět asistencí. Suns dokázali smazat manko až 24 bodů a jsou v tabulce Západu čtvrtí, Pelicans druzí.

Basketbalista Phoenix Suns Devin Booker je poléván vodou od svého spoluhráče Damiona Leeho.

Phoenix v poločase prohrával o 17 bodů a o 24 ve třetí čtvrtině. Třetí část však vyhrál 38:26 a závěrečnou čtvrtinu 34:25, a to i díky Bookerovi, jenž 50 bodů pokořil podruhé v sezoně. Poprvé to bylo 30. listopadu, kdy během tří čtvrtin dal 51 bodů Chicagu.

Přesto nejde o Bookerův osobní rekord. Šestadvacetiletý střelec zaznamenal nejlepší výkon v březnu 2017, kdy nasbíral proti Celtics 70 bodů. V této sezoně překonal padesátibodovou metu opakovaně jako druhý po hvězdném pivotovi Philadelphie Joelu Embiidovi.

"Rozhodně mě nebaví sledovat, jak nám někdo nasází 58 bodů. Není to příjemné," konstatoval rozehrávač New Orleans C.J. McCollum, sám autor 27 bodů.

Dallas bez zraněného Luky Dončiče prohrál v Clevelandu 99:100 po prodloužení. Do něj posunul zápas rozehrávač Kemba Walker, jenž po nedávném podpisu smlouvy hrál poprvé v základní pětce Mavericks. Tři sekundy před koncem vyrovnal z nájezdu. V prodloužení rozhodl Jarrett Allen smečí už dvě minuty před koncem. Walker nasbíral celkem 32 bodů a sedm asistencí.

"Kvalita dnes na naší straně nebyla, ale jsem rád, že hráči zapnuli v defenzivě, když už nám nepadaly střely," uvedl kouč Cavaliers J.B. Bickerstaff, jehož svěřenci si vylepšili domácí bilanci na 14-2 a jsou nejlepší v soutěži. S 25 body táhl vítězný tým Donovan Mitchell, 18 bodů a 12 přihrávek nasbíral Darius Garland.

Lídr Západní konference Memphis prohrál 109:115 na palubovce Oklahoma City. Hvězdný rozehrávač Ja Morant opustil zápas po druhé technické chybě ještě před poločasem a 16 odehraných minutách. "První technickou jsem dostal za to, že jsem rozhodčímu řekl, že jsem dostal ránu do obličeje. Nenadával jsem mu. Další pak jsem dostal za mluvení s fanoušky," hájil se Morant. Thunder absence lídra soupeře využili, utekli až do vedení o 24 bodů a to už uhájili.