Češi pomohli Barceloně k důležité výhře

Basketbalisté Barcelony vyrovnali čtvrtfinálovou sérii v play off Evropské ligy s Olympiakosem Pireus na 1:1. Na domácím hřišti porazili obhájce stříbrných medailí 77:69. Jan Veselý přispěl k výhře 10 body a šesti doskoky. Tomáš Satoranský nasbíral sedm bodů, čtyři asistence a dva doskoky.

Tomáš Satoranský přispěl k vítězství Barcelony

Po středeční porážce o dva body v Řecku začali Katalánci výborně a po první čtvrtině vedli o 11 bodů. Olympiakos sice dokázal ve třetí čtvrtině na chvilku skóre otočit a získal jednobodový náskok, ale Barcelona si výhru vzít nenechala. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Jabari Parker s 24 body. Další utkání se hraje v úterý.

Vyrovnaná je také série Monako - Fenerbahce Istanbul poté, co knížecí tým vyhrál 93:88.

Čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistů - 2. zápasy:
FC Barcelona - Olympiakos Pireus 77:69 (za domácí VESELÝ 10 bodů, 6 doskoků, SATORANSKÝ 7 bodů, 4 asistence, 2 doskoky), stav série 1:1
Monako - Fenerbahce Istanbul 93:88, stav série 1:1.