Denver - Brooklyn 120:122Denveru v NBA znovu nepomohl Jokičův triple double

Basketbalisté Denveru potřetí za sebou v NBA prohráli. V neděli nestačili na Brooklyn a podlehli mu 120:122, když jim znovu nepomohl ani triple double Nikoly Jokiče. Hvězdný Srb zaznamenal 35 bodů, 20 doskoků a 11 asistencí. Denver i tak zůstává na prvním místě Západní konference o pět výher před Sacramentem. Los Angeles Lakers prohráli 102:112 s New Yorkem a klesli na jedenáctou příčku.

Nikola Jokič v zápase proti Brooklynu

Brooklyn na výhru zadělal ve třetí čtvrtině, ve které přestřílel Denver 37:18 a ujal se až patnáctibodového vedení. "To byl asi nejlepší úsek, který jsem od svých hráčů viděl od doby, co jsem u týmu," řekl trenér Nets Jacque Vaughn, který do Brooklynu přišel v průběhu sezony.

Šňůrou 10:0 se Denver vrátil do hry a tři minuty před koncem činil rozdíl ve skóre jediný bod. Pak ale dal klíčovou trojku Dorian Finney-Smith a Brooklyn už výhru udržel. Jokič dal posledních sedm bodů Denveru, ale minul poslední dvě střely, kterými mohl utkání rozhodnout ve prospěch Nuggets.

"Kluci bojovali a vrátili nás do hry, ale je z toho pro nás další těžká porážka," řekl trenér Denveru Michael Malone.

Podobně v závěru dotahovali Lakers, kteří dvě a půl minuty před koncem prohrávali s New Yorkem o deset bodů, ale po šňůře 8:0 ještě mohli pomýšlet na výhru. Pak ale Josh Hart proměnil oba trestné hody a uhájil pro New York vítězství. Na straně Knicks dal 33 bodů Julius Randle, za Lakers měl 33 bodů D'Angelo Russell.

"Já hrál hrozně. Kluci odvedli svou práci, já ale ne," prohlásil pivot Lakers Anthony Davis, který zapsal 17 bodů a 16 doskoků. Lakers prohrou vypadli z nejlepší desítky na Západě a momentálně jsou mimo pozice pro play off. Dostala se před ně Oklahoma City po výhře 102:90 nad San Antoniem.

Philadelphia má pátou výhru za sebou poté, co doma porazila Washington 112:93. Joel Embiid k tomu přispěl 34 body a osmi doskoky a zůstává nejlepším střelcem soutěže.

1.Denver68462267,6
2.Minnesota68343450,0