Hlavní obsah

Do Izraele se od prosince vrátí zápasy Evropské ligy

1:04
1:04

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Zápasy Evropské ligy basketbalistů se od 1. prosince vrátí na izraelské území. Uvedlo to vedení elitní soutěže, v které hrají telavivské kluby Maccabi a Hapoel. Domácí zápasy izraelských týmů se od října 2023 kvůli konfliktu v Gaze konaly na neutrální půdě, což platilo i pro další sporty.

Foto: Profimedia.cz

Největší hvězda Maccabi Lonnie Walker

Článek

Příměří v Pásmu Gazy vstoupilo v platnost 10. října. Izrael a teroristické hnutí Hamás se však vzájemně obviňují z jeho opakovaného porušování.

„Euroliga Basketball a její zúčastněné kluby vítají nedávný mírový plán s optimismem a nadějí. Po zralé úvaze se shodly na návrhu stanovit 1. prosinec jako datum obnovení zápasů v Izraeli. Do té doby bude Euroliga nadále pečlivě sledovat vývoj situace,“ uvedlo vedení soutěže v prohlášení.

Do Izraele se má od prosince vrátit také basketbalový EuroCup, v němž startuje Hapoel Jeruzalém.

Související témata: