Do play off vstoupili lépe basketbalisté Pardubic a Děčína

Basketbalisté Pardubic a Děčína vstoupili v pátek vítězně do čtvrtfinále ligového play off. Východočeši porazili Ústí nad Labem 87:77, Děčín rovněž před domácími diváky zdolal Ostravu 84:74. Druhé zápasy sérií hraných na čtyři vítězství jsou na programu ve stejných halách v sobotu.

Basketbal - ilustrační foto.

Pardubice porazily Severočechy v pátém vzájemném utkání v sezoně počtvrté, ještě v úvodu třetí čtvrtiny ale prohrávaly o 12 bodů (41:53). Na konci třetí části ale Demarco Dickerson dvěma rychlými trojkami za sebou vyrovnal na 63:63 a v poslední čtvrtině domácí obrat dokonali. Dubnová posila Dickerson byl s 19 body nejlepším pardubickým střelcem, v týmu soupeře dal další americký hráč Spencer Svejcar 24 bodů.

Ostravským basketbalistům v Děčíně nestačilo ani třináct trojek proti sedmi domácím. Severočeši prohráli jen druhou čtvrtinu, v zápase těžili z chyb soupeře, který se dopustil 22 ztrát a inkasoval z nich 29 bodů. Třetí tým dlouhodobé části soutěže táhli Američané Ty Nichols a Anthony Walton, kteří dali po 22 bodech. Lídrem soupeře byl slovenský rozehrávač Matej Majerčák s 14 body, 10 doskoky a 6 asistencemi, double double si připsal i Sukhmail Mathon (10+11). I pátý vzájemný zápas v sezoně vyhrál domácí tým.