Dončič s Irvingem poprvé spolu neodvrátili prohru, v dresu Denveru zářil Jokič

První společný zápas Luky Dončiče a nové posily Kyrieho Irvinga Dallasu nevyšel. Basketbalisté Mavericks po prodloužení prohráli v Sacramentu 128:133. Irving nasbíral 28 bodů a sedm asistencí, Dončič 27 bodů a devět doskoků. Oba zastínil domácí De’Aaron Fox se 36 body. JIž dvacátý triple double v sezoně NBA předvedl Nikola Jokič a dovedl Denver k vítězství v Charlotte 119:105.

Hráč Dallasu Luka Dončič dribluje proti soupeři v severoamerické NBA.

Fox vstupoval do závěrečné čtvrtiny s pouhými 10 body a Kings se ztrátou dvou bodů. V závěru prodloužení ale rozhodl Fox šestkami. Ještě 41 sekund před koncem vedlo Sacramento o čtyři body, Irving zareagoval trojkou, Fox však proměnil oba trestné hody. Na druhé straně minul Dončič a Fox znovu trefil obě šestky. Dallasu nepomohlo ani 20 tříbodových košů.

Jokič pomohl k vítězství Denveru nad Charlotte 30 body, 16 doskoky a 10 asistencemi. Lídři Západní konference Nuggets se vypořádali s absencí Jamala Murrayho nebo Aarona Gordona a připravili Hornets sedmou porážku za sebou.

Philadelphia dokázala uspět v Brooklynu 101:98. Vděčila za to zejména Joelu Embiidovi, autorovi 37 bodů a 13 doskoků, a Jamesi Hardenovi. Ten v prvním zápase na hřišti svého bývalého týmu od loňské výměny zaznamenal 29 bodů, šest doskoků i asistencí.

"Nenechávám se rozptylovat tím, že se vracím tam, kde jsem hrál. Všichni jsme se soustředili na to, abychom vyhráli zápas. Odvedli jsme dobrou práci," řekl Harden. Nets si málem vynutili prodloužení, trojka Spencera Dinwiddieho však přišla až po vypršení času.

Lakers opět nastoupili bez nejlepšího střelce historie NBA LeBrona Jamese, který po překonání rekordu vynechal kvůli problémům s nohou druhý duel. Vítěznou premiéru v dresu losangeleského klubu prožil D'Angelo Russell a přispěl 15 body k výhře v hale Golden State 109:103. Warriors také chyběl lídr Stephen Curry.

Atlanta bez českého reprezentanta Víta Krejčího zvítězila doma nad San Antoniem 125:106.

1.Denver57391868,4
2.Minnesota59302950,8