Golden State - LA Lakers 127:100Stav série 1:1Golden State v NBA vyrovnal sérii s Lakers, Thompson trefil osm trojek

Basketbalisté Golden State dokázali ve druhém utkání druhého kola play off NBA odpovědět na úvodní vítězství Los Angeles Lakers a vyhráli 127:100. Jednoznačný triumf obhájců titulu měl svého hrdinu v Klayi Thompsonovi, jenž nastřílel 30 bodů včetně osmi proměněných trojek z 11 pokusů. Třetí a čtvrtý zápas série se budou hrát v hale Lakers.

Warriors před více než 18 tisíci fanoušky položili základ k úspěchu ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli 41:23. Třetí část ovládli 43:24 a náskok narostl na 30 bodů. Vítězové stříleli s úspěšností 50 procent jak celkově, tak za tři body. Trojek trefili 21 ze 42, Lakers jen 10 z 34.

Warriors opět dominovali i na doskoku, tentokrát 55:40, a připsali si 38 asistencí oproti 27 Lakers. Ve výsledku jim tak ani nevadilo 16 ztrát, což bylo o sedm více, než měli hosté.

Thompson stihl dát 19 bodů za první poločas. Stephen Curry přispěl k vítězství 20 body a 12 asistencemi, JaMychal Green dal při prvním startu v play off po čtyřech letech 15 bodů.

Draymond Green měl s 11 body, 11 doskoky a devíti asistencemi na dosah triple double.

Tahoun Lakers LeBron James si připsal 23 bodů a sedm doskoků. Rui Hačimura zaznamenal 21 bodů. Anthony Davis tentokrát zůstal na 11 bodech a sedmi doskočených míčích.