LA Lakers - Golden State 117:91James v 1300. startu v NBA dovedl Lakers k výhře nad Golden State

Hvězdný LeBron James odehrál 1300. zápas v základní části NBA a jubileum oslavil přesvědčivým vítězstvím Los Angeles Lakers 117:91 nad Golden State. Stále bez zraněného Anthonyho Davise domácí rozhodli už během první půle, úvodní čtvrtinu vyhráli o dvacet bodů a v poločase vedli 73:44. K triumfu si Lakers pomohli 60 doskoky proti 35 soupeřovým. James za 24 a půl minuty hry dal 19 bodů a byl nejlepším střelcem zápasu.

Hvězda Los Angeles Lakers LeBron James (23) a jeho překvapení během utkání NBA.

"Když ztratíte hráče, jakým je Anthony Davis, celému týmu chvíli trvá, než se sladí jak v útoku, tak obraně. V posledních dvou zápasech jsme nicméně odvedli dobrý výkon," řekl James po druhém vítězství za sebou. Předchozí čtyři zápasy Lakers bez Davise prohráli.

V šlágru nedělního programu Milwaukee porazilo Los Angeles Clippers 105:100 a Janis Adetokunbo k tomu přispěl 36 body a 14 doskoky. Bucks otočili skóre závěrečnou devítibodovou šňůrou, na níž se hvězdný Řek podílel sedmi body. Bucks vyhráli popáté za sebou, nejlepším střelcem Clippers byl s 25 body Kawhi Leonard.

Ani 46 bodů nejlepšího ligového střelce Bradleyho Beala nestačilo Washingtonu proti Bostonu. Celtics vyhráli těsně 111:110 a rozhodl o tom 4,7 sekundy před koncem z těžkého nájezdu Jayson Tatum, autor 31 bodů. Domácí přežili úplný závěr, v němž se i přes zdvojení dostal Beal k nadějnému pokusu s klaksonem.

Devin Booker pomohl Phoenixu k výhře 118:99 na hřišti Minnesoty 43 body, z toho 41 dal za úvodní tři čtvrtiny. Jen o bod méně nastřílel P.J. Washington při těsné výhře Charlotte v Sacramentu 127:126. V domácím dresu dal 30 bodů Buddy Hield, který osmi trojkami dosáhl na hranici 1000 tříbodových košů v kariéře. Stačilo mu na to jen 350 utkání, což je nový ligový rekord. Ten starý držel Stephen Curry (369).

Šestý triumf v řadě si i bez odpočívajícího Jimmyho Butlera, kterého trápí bolavé koleno, připsalo Miami, jež porazilo 109:99 Atlantu. Hostům nepomohlo ani 34 bodů Johna Collinse.