Klassen devíti trojkami vystřílel Nymburku výhru ve šlágru v Brně

Nymburští obhájci titulu vyhráli v Brně duel o první místo v basketbalové lize. K vítězství 111:104 je dovedl zejména kanadský rozehrávač Marek Klassen, který trefil devět trojek a zaznamenal 35 bodů, k tomu přidal osm asistencí a pět doskoků. Mistrovský tým se osamostatnil v čele NBL s bilancí 8-2, Brňané (7-3) klesli na třetí místo za Kolín, který odehrál o dva zápasy méně (6-2).

Nate Watson v dresu Nymburku na archivním snímku.

Klassen devíti přesnými střelami zpoza oblouku vytvořil rekord sezony, jen čtyři pokusy minul. Dvaceti body ho podpořil Junathaen Watson, ale i domácí měli dva střelce s dvaceti a více body - Kamerona Chatmana (26) a Oleksandra Mišulu (23). Nymburk ani jednou v utkání neprohrával, ale málem ztratil až třiadvacetibodový náskok z třetí čtvrtiny. V koncovce to po Chatmanově trojce bylo o čtyři (104:108), ale mistr výhru uhájil.

Po dvou porážkách uspěla vicemistrovská Opava, jež porazila 102:94 Ústí nad Labem. Lídry Slezanů byli Jakub Mokráň s 21 body a Jakub Šiřina, jenž zaznamenal 17 bodů a se 14 asistencemi vytvořil rekord sezony. Ústecký Ladislav Pecka nastřílel 27 bodů.

Děčín, který ještě nedávno ligu vedl, prohrál po prodloužení na palubovce dosud posledního Olomoucka 85:91. Po třetím nezdaru za sebou klesli Severočeši už na páté místo, Hanáky druhá výhra v sezoně vynesla před Hradec Králové.

Ostrava po pěti porážkách porazila nováčkovskou Slavii 86:75. V domácím dresu se do statistik zapsalo jen šest střelců, ale všichni dvouciferně. Nedávná posila týmu Sukhmail Mathon navíc i v druhém utkání za ostravský tým zaznamenal double double a k 12 bodům přidal 20 doskoků. Americký pivot tím také stanovil nový rekord sezony.