Kolín do třetice vyzrál na Nymburk, vedoucí Brno opět prohrálo s Opavou

Basketbalisté Kolína vyhráli i třetí ligový souboj s Nymburkem v této sezoně, tentokrát obhájce titulu porazili v domácí hale 94:84. Neuspělo ani vedoucí Brno, které pro změnu v tomto ročníku dosud nenašlo recept na vicemistrovskou Opavu. Slezané, kteří stejně jako Kolín bojují ve spodku tabulky nadstavbové skupiny A1 o přímý postup do čtvrtfinále, zvítězili doma 84:81.

Nate Watson v dresu Nymburku na archivním snímku.

Kolín šel do zápasu s mistrem po sérii sedmi ligových porážek, ale Nymburk vedl minimálním rozdílem jen v úvodu. Ve zbytku zápasu dotahoval ztrátu, a když už se mu to v závěru třetí čtvrtiny zásluhou trojky Petra Bendy povedlo (65:65), překlopit skóre nedokázal. Mnohem přesněji střílející domácí tým rozhodl třináctibodovou šňůrou od stavu 79:78, v jeho dresu zaznamenal Džiugas Slavinskas 22 bodů a 10 doskoků.

V Opavě se naopak skóre přelévalo, Brňané ztratili vedení až o deset bodů a pak i další devítibodový náskok. V závěrečné čtvrtině pro změnu ligový lídr zlikvidoval osmibodovou ztrátu, ale Opava po inkasovaném koši na 78:80 minutu a 21 sekund před koncem a následném oddechovém čase šesti body za sebou znovu otočila. Obhájci stříbra dali 14 trojek, o šest z nich se postaral kapitán Jakub Šiřina, s 21 body nejlepší střelec zápasu.

Zaváhání lídrů využil třetí Děčín, který si v Pardubicích také připsal třetí výhru ve vzájemných zápasech v sezoně. Při vítězství 84:70 zaznamenal triple double Anthony Walton. Americký rozehrávač se blýskl 22 body, 12 asistencemi a 11 doskoky.

Před Pardubice se na čtvrté místo posunulo Ústí nad Labem, které deklasovalo Ostravu 122:85 a vylepšilo vlastní sezonní maximum v počtu nastřílených bodů z minulého zápasu s Opavou (116:106). Ani Severočeši ještě s Novou hutí v sezoně neprohráli. Pomohli si 16 trojkami, čtyři trefili nejlepší střelci zápasu Tony Hicks (22 bodů) a Kristopher Martin (21).