Krejčí opět byl v základní sestavě Atlanty, trojkou zmírnil prohru s New Orleans

Vít Krejčí nastoupil v NBA podruhé za sebou v základní sestavě Atlanty. Proti New Orleans si český basketbalista za 22 minut připsal tři body, tři asistence a dva doskoky. Jeho tým po sérii tří vítězství prohrál 103:116.

Vít Krejčí z Atlanty (27) si stráží míč před Herbertem Jonesem z New Orleans

Krejčí bodoval díky jedné trojce, další dvě jeho střely v koši neskončily. Prosadil se až ve čtvrté čtvrtině za již rozhodnutého stavu 76:95.

Atlantě nepomohlo 25 bodů Bogdana Bogdanoviče, jenž proměnil sedm trojek, ani 23 bodů a 11 asistencí Dejounteho Murrayho. Clint Capela si připsal 18 bodů a 14 doskoků.

Nejlepším střelcem zápasu byl v roli náhradníka New Orleas Trey Murphy, který dal 28 bodů včetně šesti trojek. O bod méně měl Zion Williamson.

Oslabená Atlanta se opět musela obejít bez Trae Younga a Jalena Johnsona. Ve třetí části navíc odstoupil se hry Saddiq Bey s poraněným kolenem. Od té doby, co se Young zranil, ale mají Hawks pozitivní bilanci 6-3. Ve Východní konferenci jsou na desáté příčce.

Ojedinělý výkon předvedl při výhře Los Angeles Lakers 120:109 nad Minnesotou Anthony Davis, když zaznamenal 27 bodů, 25 doskoků, sedm zisků, pět asistencí a tři bloky. Takové statistiky dosáhl jako první v historii ligy.

Aspoň 25 bodů, 25 doskoků a pěti asistencí nasbíral Davis jako osmý hráč v NBA. „Deset útočných doskoků nebo sedm zisků jsou šílená čísla. Dal nám spoustu druhých šancí,“ řekl Davisův spoluhráč Austin Rivers.

Nejlepším střelcem zápasu byl LeBron James, jenž dal 29 bodů, z toho 21 v prvním poločase. Minnesotě nestačilo 25 bodů Naze Reida a Anthonyho Edwardse.

Vedoucí tým Západní konference Oklahoma City porazil Memphis jasně 124:93. Shai Gilgeous-Alexander nasbíral 23 bodů a stačily mu k tomu tři čtvrtiny. Nováček Cason Wallace dal 22 bodů. V dresu Memphisu se při teprve druhém startu v základní pětce prosadil 30 body další nováček G.G. Jackson.

Neobvykle nízké skóre bylo k vidění v utkání New Yorku s Philadelphií, která zvítězila 79:73. Poločasový stav 37:31 byl nejnižší od zápasu Portlandu s Detroitem v roce 2019 (34:31).