Lakers i bez Jamese vyhráli potřetí za sebou, Thomson z Warriors dal 10 trojek

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvítězili v NBA nad San Antoniem 123:92 a po špatném vstupu do sezony pokračují ve zlepšených výkonech. V neděli si připsali třetí výhru za sebou, a to paradoxně v době, kdy je mimo hru největší hvězda týmu LeBron James. Skvěle ho ale zastupuje Anthony Davis, který tentokrát zaznamenal 30 bodů a 18 doskoků. Hvězdou nedělního večera byl Klay Thompson, který při výhře Golden State nad Houstonem 127:120 trefil deset trojek a dal 41 bodů. Warriors vyhráli poprvé v sezoně na palubovce soupeře po osmi předchozích porážkách.

Anthony Davis z LA Lakers smečuje v utkání proti San Antoniu.

"Už jsme potřebovali ze zad sejmout ten balvan a mít také dobrý pocit po zápase, který nehrajeme doma. Rozhodně nás ta venkovní šňůra netěšila, tak jsme si řekli, že tady to prostě musíme urvat," prohlásil Stephen Curry, který Golden State pomohl 33 body a 15 asistencemi, z nichž deset šlo na Thompsona. Jenom o jednu finální přihrávku Curry zaostal za osobním rekordem.

"Tohle je něco pro mě," culil se Thompson. "O takovém zápase si necháváte zdát. Pak to přijde, cítíte se výborně a necháte věci prostě plynout," dodal hrdina utkání.

San Antonio postrádalo proti Lakers kouče Gregga Popoviche, kterému se krátce před zápasem udělalo špatně kvůli nemoci. A Spurs bez své legendy, která vede tým od roku 1996, nebyli schopni Lakers konkurovat. A to i kvůli Davisovi, který potřetí za sebou pokořil hranici třiceti bodů, což se mu povedlo poprvé za dva a půl roku.

Denver i bez opor Nikoly Jokiče a Jamala Murrayho zvítězil nad Dallasem 98:97, a to i díky dalekonosné střele Vlatka Čančara, který v poslední sekundě prvního poločasu trefil koš z vlastní poloviny hřiště. Snížil tím skóre na rozdíl jediného bodu a především změnil rytmus zápasu, jelikož předtím Dallas šňůrou 8:0 otočil skóre.

"Trénink dělá hodně. Takovéhle střely rád na tréninku zkouším," řekl Čančar. "Říkáme mu Vlatko Půlkař. Proto jsem ho tam na ty poslední sekundy poločasu poslal, protože vím, že takové střely umí proměnit," prozradil trenér Michael Malone.

Dallas přesto měl zápas ve svých rukou, jenže v posledních dvou minutách už nedokázal skórovat, a tak duel rozhodla trojka Michaela Portera minutu před koncem. Luka Dončič dal za Dallas 22 bodů a mírně si pohoršil v tabulce střelců, které ale stále vládne s průměrem 33,5 bodu na zápas.

Kyrie Irving se po skandálu s odkazem na twitteru na antisemitský dokument a následné omluvě vrátil do sestavy Brooklynu a pomohl 14 body k výhře nad Memphisem 127:115. Nets táhli Kevin Durant s 26 body a Ben Simmons s 22. Memphis postrádal zraněnou hvězdu Ja Moranta.

"Nechtěl jsem nikomu ublížit. Poučil jsem se. Teď už se ale plně soustředím jen na basketbal," řekl Irving, který kvůli kauze chyběl osm zápasů.

Už šestou výhru za sebou má Sacramento, které přestřílelo Detroit 137:129. DeAaron Fox k tomu přispěl 33 body a Harrison Barnes 27.