LA Lakers - Milwaukee 106:115LeBron James po rekordu odpočíval, Denver prohrál v Orlandu

Basketbalisté Los Angeles Lakers prohráli v NBA doma s Milwaukee 106:115. Postrádali odpočívajícího LeBrona Jamese, který se v minulém zápase stal nejlepším střelcem v ligové historii. Pro Milwaukee to byla už devátá výhra v řadě a jediné vítězství dělí Bucks od lídra soutěže Bostonu. Nejlepší tým Západní konference Denver překvapivě zaváhal v Orlandu, kde prohrál 104:115. Brooklyn po výměně svých hvězd Kyrieho Irvinga a Kevina Duranta zvítězil 116:105 nad Chicagem.

Basketbalisté LA Lakers nestačili na Milwaukee

Lakers nastoupili proti Milwaukee výrazně oslabeni. Kromě Jamese chyběly i nové posily, které jsou na cestě výměnou za Russella Westbrooka. Zápas odehráli Lakers s devíti hráči. Dennis Schröder sice zazářil 25 body a 12 asistencemi a Anthony Davis přidal 23 bodů a 16 doskoků, ale na rozjeté Bucks to nestačilo.

Po prohraném poločase Milwaukee zabralo, skóre otočilo a dovedlo zápas k deváté výhře za sebou. Klíčových devět bodů dal v polovině poslední čtvrtiny Janis Adetokunbo a zařídil klidnou koncovku. Celkem Adetokunbo nasbíral 38 bodů a 10 doskoků.

Milwaukee se posunulo na druhé místo celé soutěže před Denver, jemuž zápas v Orlandu nevyšel. Nuggets sice rychle vedli 12:0, ale Orlando ještě do konce první čtvrtiny skóre otočilo a zejména díky dobrému výkonu své lavičky dovedlo zápas k výhře. Denveru nestačilo ani 37 bodů Aarona Gordona, který proti svému bývalému týmu předvedl nejlepší výkon v sezoně. Nikola Jokič přidal 29 bodů.

Orlando oproti tomu mělo sedm dvouciferných střelců. Wendell Carter dal 19 bodů, z lavičky se prosadili se 17 body Cole Anthony a Bol Bol. "Přišli jsme na to, jak proti nim hrát. Makali jsme v obraně a nechali jsme, aby nám to dodalo jiskru v útoku. Fyzicky jsme je přetlačili," řekl Anthony.

O Brooklynu se v poslední době mluvilo zejména kvůli tomu, že vyměnil své hvězdy Irvinga a Duranta, ale ve čtvrtek Nets ukázali, že i s novým týmem by mohli být úspěšní. Proti Chicagu ještě nastoupili bez posil z Phoenixu, které dostali výměnou za Duranta, přesto nad Bulls přesvědčivě vyhráli.

Spencer Dinwiddie, který se vrátil do Brooklynu z Dallasu výměnou za Irvinga, nastřílel 25 bodů a byl nejlepším střelcem týmu. Cam Thomas, který v předchozích třech zápasech dal přes 40 bodů, měl tentokrát problém trefit se ze hry, ale díky 13 trestným hodům byl s 20 body druhým nejlepším střelcem týmu. Chicagu nestačilo ani 38 bodů Zacha LaVina.

"Prostě jsme našli způsob, jak se s tou situací vypořádat. Po těch změnách nikdo v týmu nepanikařil. Soustředili jsme se na zápas a odvedli jsme opravdu dobrou práci," těšilo trenéra Brooklynu Jacqueho Vaughna.

Uspěla i Atlanta, která porazila oslabený Phoenix 116:107. Trae Young k tomu přispěl 36 body a 12 asistencemi. Český reprezentant Vít Krejčí sledoval výhru svého týmu jen z lavičky. Suns chyběl kromě nové posily Duranta také Devin Booker. Nejlepším střelcem týmu byl s 25 body Josh Okogie.

1.Denver56381867,9
2.Minnesota58302851,7