Hlavní obsah

ME basketbalistů přineslo Praze podle studie přes miliardu korun

24. 3. 2023 11:09

Ekonomický přínos ve výši 54 milionů eur (téměř 1,3 miliardy korun) mělo pro Prahu spolupořadatelství loňského mistrovství Evropy basketbalistů podle studie, kterou si nechala vypracovat federace FIBA Europe. Lépe si vedly jen Berlín (83 milionů eur) a Kolín nad Rýnem (63). Za Prahou skončila další hostitelská města Milán (45) a Tbilisi (25), cituje ze studie německé analytické společnosti Nielsen Sports Česká basketbalová federace (ČBF) na svém webu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Tomáš Satoranský během utkání proti Izraeli.

Článek

"Tato analýza ukazuje, že pořadatelství EuroBasketu splnilo jeden ze svých hlavních cílů - dopad na veřejnost. Jsme rádi, že náš dobrý pocit, který jsme okolo turnaje měli, potvrdila i tvrdá čísla z průzkumu," uvedl ředitel marketingu ČBF Martin Peterka. "Ukazuje se, že EuroBasket je opravdu globální akcí, která dokáže pro pořadatelskou zemi a město doručit řadu benefitů včetně toho přímého finančního," dodal.

Patnáct zápasů v O2 areně navštívilo 101.769 fanoušků. Lépe na tom byl jen Kolín nad Rýnem, který s 236.515 diváky stanovil nový rekord v návštěvnosti základní části šampionátu. Celkem na turnaj zavítalo přes 650.000 příznivců.

"To, že Praha vyšla z průzkumu na druhém místě a předčila Milán i Tbilisi, je opravdu skvělá zpráva. Velkou roli na tom má sama pověst hlavního města, kam turisté rádi směřují, a složení týmů ve skupině. Věřím, že výsledku pomohla i naše kampaň, kterou jsme kromě Česka zaměřili i do dalších účastnických zemí," řekl Peterka.

V pražské části ME se představili také Srbové, Finové, Poláci, Izraelci a Nizozemci. Čeští basketbalisté postoupili ze skupiny do osmifinále, v němž vypadli v Berlíně s Řeckem. Titul získali Španělé.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.