Minnesota i Oklahoma City v NBA vyhrály, New York táhl Brunson se 41 body

Basketbalisté Minnesoty Timberwolves zvítězili v NBA doma nad Memphisem 118:103 a nadále vládnou Západní konferenci před Oklahomou City. Ta zvítězila na hřišti Utahu 134:129. Nejlepším střelcem večera byl Jalen Brunson, který 41 body řídil výhru New Yorku nad Washingtonem 113:109.

Hráč New Yorku Knicks Jalen Brunson

Minnesota měla proti Memphisu, který sužují zranění, problémy a prohrávala už o 13 bodů. V poslední čtvrtině už ale dominovala a vyhrála ji o 20 bodů. Anthony Edwards výhru pečetil 10 body v posledních třech a půl minutách. Celkem dal 28 bodů. Náhradník Naz Reid přispěl 20 body a Rudy Gobert 17 body, 10 doskoky a 6 bloky. Grizzlies nepomohlo ani 36 bodů Jarena Jacksona.

Oklahoma si naopak už v první čtvrtině v Utahu vypracovala vedení o 19 bodů a v první půli dala dohromady 78 bodů. Domácí pak sice dotahovali a dvě minuty před koncem byl rozdíl pouhé čtyři body, v koncovce ale Thunder podržel Shai Gilgeous-Alexander, autor 31 bodů, a výhru potvrdil trojkou Cason Wallace. Za Utah dal Collin Sexton 31 bodů.

Washington se sice v této sezoně trápí, ale New Yorku vzdoroval až do konce. Jenže Knicks podržel Brunson, který v poslední čtvrtině zařídil klíčové vedení, když v jedné pasáži dal 18 z 21 bodů svého týmu.

„Opravdu těžko se brání. Je velmi zručný. Až nás to frustrovalo,“ připustil trenér Washingtonu Wes Unseld. „Přesně to dělají velcí hráči: dokáží obranu frustrovat a naštvat. Můžete dělat cokoli, ale prostě je nedokážete zastavit,“ dodal Brunsonův spoluhráč Donte DiVincenzo. Za Washington dal 24 bodů Jordan Poole a tým pomáhal táhnout i Marvin Bagley, který při prvním startu po přestupu z Detroitu nasbíral 20 bodů a 11 doskoků.

Cennou výhru získala Indiana, protože uspěla 126:121 na palubovce Sacramenta i bez svého hlavního rozehrávače Tyrese Haliburtona a stále i bez nové hvězdné posily z Toronta Pascala Siakama. Pacers předvedli týmový výkon, z něhož vystupovali Bennedict Mathurin s 25 body a T.J. McConnell s 20 body a 10 asistencemi. Sacramentu nepomohlo ani to, že čtyři hráči měli přes 20 bodů. Nejvíce Kevin Huertel s 31 body včetně sedmi trojek.

Minnesota - Memphis 118:103
New York - Washington 113:109
Sacramento - Indiana 121:126
Toronto - Chicago 110:116
Utah - Oklahoma City 129:134