New Orleans - Denver 114:120 po prodl.New Orleans nestačilo v prodloužení na Jokičův Denver, Satoranský hrál pět minut

Basketbalisté New Orleans sahali v NBA po cenném vítězství, ale nakonec prohráli s Denverem 114:120 po prodloužení. A to především zásluhou Nikoly Jokiče, který dal 11 ze svých 39 bodů právě v nastavené pětiminutovce. K tomu srbský pivot přidal 11 doskoků a 11 asistencí. V dresu Pelicans nastoupil český reprezentant Tomáš Satoranský jen na pět minut, během nichž stihl dva body.

Basketbalisté New Orleans nestačili na Denver

New Orleans vedlo ještě minutu a půl před koncem o pět bodů, ale Jokič byl na konci zápasu u všeho podstatného. Nejprve snížil a sedmnáct sekund před koncem poslal Denver do vedení, ale Jonas Valančiunas stihl za Pelikány srovnat. V prodloužení pak Jokič ze hry jen jednou minul a 11 body dovedl Nuggets k výhře.

"On soupeře neporáží rychlostí, výskokem, dovednostmi, ale chytrostí. Pro koncovky je to jeden z nejlepších hráčů v NBA, což jsme dnes mohli vidět," pochválil kouč Nuggets Michael Malone svého svěřence, který by se měl příští rok v září představit se srbskou reprezentací v Praze na mistrovství Evropy ve skupině s Českem.

Jeho hru tak mohl dobře pozorovat i Satoranský, ovšem především z lavičky, jelikož ho trenér Willie Green ho pustil do hry jen na pět minut. Během nich ve třetí čtvrtině zakončil úspěšně rychlý protiútok a srovnal na 77:77.

Golden State měli šanci v čele tabulky celé NBA znovu odskočit Phoenixu a proti Portlandu nezaváhali a vyhráli 104:94. Warriors si celý zápas udržovali mírný náskok, který v úvodu poslední čtvrtiny navýšili až na 16 bodů a už si ho pohlídali. Steph Curry k tomu přispěl 22 body. Golden State tak mají náskok jedné výhry nad Phoenixem, ten má však zápas k dobru.

Poslední Detroit byl blízko ukončení série proher, ale nakonec podlehl Washingtonu 116:119 po prodloužení, když v poslední sekundě nastavení rozhodl trojkou Kyle Kuzma. Pro Pistons to byla desátá porážka za sebou. Kuzma dal celkem 26 bodů.

Těsnou výhru vybojovala i Oklahoma City, o jejímž triumfu 110:109 nad Torontem rozhodl devět sekund před koncem trojkou Mike Muscala. Thunder přitom v zápase prohrávali už o 13 bodů a sami v poslední čtvrtině ztratili vedení o 14 bodů. Český reprezentant Vít Krejčí za Oklahomu nenastoupil.

Hned 25 trojek pomohlo Utahu k vítězství 136:104 nad Minnesotou. Donovan Mitchell k výhře přispěl 36 body.

Miami se povedlo zastavit řeckou hvězdu Janise Adetokunba a porazit Milwaukee 113:104. Adetokunbo trefil jen čtyři ze třinácti střel a dal pouze 15 bodů. Heat táhl s 28 body Caleb Martin, pro něhož to byl nejlepší výkon kariéry. Miami rovněž spoléhalo na trojky a 22 přesnými pokusy vyrovnalo klubový rekord.

Už sedmou výhru za sebou zaznamenal Houston, který si tentokráte vyšlápl i na lídra Východní konference Brooklyn a vyhrál 114:104. Nets však hráli bez svého nejlepšího střelce Kevina Duranta a další opory LaMarcuse Aldridge.

Minnesota - Utah 104:136
New Orleans - Denver 114:120 po prodl. (za domácí Satoranský 2 body)
2.Denver24121250,0
3.Minnesota25111444,0