Nymburk po dvou dramatech uspěl v NBL i potřetí, v Děčíně vyhrál o 18 bodů

Nymburští basketbalisté vyhráli i třetí zápas v nové ligové sezoně. Po dramatech s Kolínem a Opavou bylo dnešní vítězství nejjednoznačnější, obhájce titulu vyhrál v Děčíně 92:74. Severočeši naopak potřetí neuspěli a jsou v tabulce NBL poslední.

Asistent trenéra Nymburka Chorvat Jurica Žuža.

Kolín doma podlehl Brnu 80:89, téměř o polovinu bodů středočeského celku se postaral Adam Číž. Ten proměnil osm trojek a celkově se dostal na 37 bodů.

Opava zdolala Olomoucko 101:93 v utkání, v němž tři čtvrtiny skončily dvouciferným rozdílem. Úvodní patnáctibodovou ztrátu hosté do poločasu smazali, jenže třetí část pak prohráli 18:32.

"Po rychlém vedení jsme polevili v koncentraci a soupeř se dostal přes nás. Zejména zásluhou Jakuba Šiřiny jsme přeci jen odskočili na konci třetí čtvrtiny na dvouciferný náskok, který se v podstatě dohrál do konce. Olomoucko má výborné cizince a zřejmě bude zlobit všechny soupeře," řekl asistent trenéra Opavy Kryštof Vlček.

Stejně jako Nymburk mají zatím stoprocentní bilanci týmy Brna, USK Praha a Pardubic, které vesměs odehrály o utkání méně.