Nymburk porazil v Evropském poháru doma Gravelines a v osmifinále podruhé uspěl

Basketbalisté Nymburka porazili v Evropském poháru FIBA ve 3. kole osmifinálové skupiny M francouzský klub Gravelines-Dunkerque 72:57 a připsali si druhé vítězství. Navázali na měsíc starou domácí výhru nad tureckou Manisou, předtím na úvod podlehli v Zaragoze. Další zápas čeká svěřence trenéra Francesca Tabelliniho 24. ledna doma proti Zaragoze.

Jaromír Bohačík z Nymburka.

K úspěchu přispěl 19 body, osmi doskoky a šesti asistencemi nejlepší střelec utkání Jaromír Bohačík, Ty Gordon měl bilanci 17 bodů, čtyř doskoků a sedmi asistencí. Double double díky 10 bodům a 10 doskokům zaznamenal Sukhmail Mathon. Za poražené dal 16 bodů Chris Babb.

„Nevím, co od toho zápasu čekali kluci, ale já jsem výsledkem až mile překvapen. A jsem za to moc rád. Hlavně že jsme jim dovolili jen 57 bodů. Dnes to bylo celé o obraně. Co se týče útoku, tak to nějak vycházelo na mě a dnes mi tam něco padlo, takže jsem rád, že jsem týmu pomohl,“ řekl po utkání novinářům Bohačík.

Po trojce Thomase Bella vedl Nymburk už 9:2, ale soupeř otočil na 12:10, což zařídil osmi body Babb. Bylo to ale jediné vedení Gravelines v utkání.

Domácím vrátil náskok trojkou kapitán Martin Kříž a na přelomu první a druhé čtvrtiny zvýšili na 20:14. Potom se pětibodovou šňůrou dostali poprvé do dvouciferného vedení 27:16 a v poločase to bylo už 39:23. Gordona s 11 body a čtyřmi asistencemi doplňoval především Bohačík s devíti body a čtyřmi přihrávkami.

Po poločase zvýšil trojkou Bell na nejvyšší rozdíl 19 bodů, na který se Nymburk dostal ve třetí čtvrtině ještě dvakrát. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny hosté snížili jedenáctibodovou šňůrou na 43:51. Vítězství nad dosud neporaženým celkem si ale Nymburk bez problémů pohlídal.

„Jsme sice první v tabulce, ale to teď nic neznamená. V této skupině je každý zápas velmi důležitý. Příště hrajeme zas doma a tam to bude ještě důležitější, protože budeme muset vyhrát, jinak to s postupem budeme mít těžké. Bavili jsme se před zápasem o tom, že na špatný výkon umíme reagovat dobrým a jsem moc rád, že se to dnes potvrdilo. Ale úplně nejraději bych byl, kdybychom ty nepovedené výkony minimalizovali. Zatím se to moc nedaří,“ dodal Bohačík, jehož tým naposledy v lize prohrál v Děčíně.