Philadelphia prohrála v NBA i třetí zápas, nestačilo ani 40 bodů Embiida

Basketbalisté Philadelphie v úvodu NBA zatím nepotvrzují roli jednoho z favoritů Východní konference a prohráli i třetí utkání. San Antoniu doma podlehli 105:114. Nestačilo jim ani 40 bodů a 13 doskoků Joela Embiida. Skvělými výkony pomohly v sobotu svým týmům k výhrám jiné hvězdy. Janis Adetokunbo zaznamenal 44 bodů, Jayson Tatum 40 a Nikola Jokič si připsal triple double za 19 bodů, 16 doskoků a 13 finálních přihrávek.

Basketbalista Philadelphie 76ers center Joel Embiid během zápasu se San Antoniem.

Philadelphia sice v utkání vedla o osm bodů, zahodila ale sedm trestných hodů a trefila jen 10 z 31 trojek. Za normálních okolností by nešlo o špatné číslo, soupeř nicméně proměnil 16 z 38 tříbodových pokusů. Solidně zahrál z lavičky mimo jiné Doug McDermott, jenž za druhý poločas nasbíral čtyři trojky a všech svých 14 bodů.

"Můžeme hrát s každým. Už minule jsme porazili Indianu a nespokojili se s tím. Dokážeme se vytáhnout i na favority," pochvaloval si McDermott. Spurs táhli Devin Vassell s 22 body a Keldon Johnson s 21 body.

Domácím nestačilo kromě výkonu Embiida ani 25 bodů Tyrese Maxeyho. James Harden měl 12 bodů i asistencí a devět doskočených míčů. "Musíme být lepší hlavně v obraně. Nebráníme dobře hráče s míčem, ale zase máme poměrně nový tým, který si teprve sedá. Zlepšíme se," řekl Embiid.

Adetokunbo při výhře Milwaukee 125:105 nad Houstonem trefil 17 z 21 střel a doskočil 12 míčů. S 19 body a 10 doskoky mu pomohl Jrue Holiday. Rockets spoléhali na Jalena Greena s 22 body, do koše nicméně zamířilo jen 39 procent jejich střel a na body z rychlého protiútoku ztráceli devět ku 25.

Třetí čtyřicetibodový výkon předvedl Jayson Tatum a Boston zvítězil 126:120 v Orlandu. Tatum trefil 14 z 21 střel včetně čtyř trojek. S Derrickem Whitem se postarali o 12 klíčových bodů v závěru utkání. Lídr týmu předvedl skvělý výkon i potřetí a Boston znovu vyhrál.

"Je sice brzy na to o tom mluvit, ale ocenění pro MVP ligy vždy bylo jedním z mých cílů. Chci vyhrát titul, ale samozřejmě také dosáhnout všeho dalšího, co je v NBA možné," řekl Tatum novinářům. Derrick White mu sekundoval s 27 body, Jaylen Brown tentokrát proměnil jen čtyři střely z 16 a zůstal na 12 bodech.

Basketbalisty Orlanda, kteří zahájili ročník třetí porážkou v řadě, vedli Terence Ross s 29 body a jednička draftu Paolo Banchero s 23. Ten nicméně zažil střelecky slabší večer, když proměnil jen šest pokusů z 19.

Paul George dotáhl 40 body Los Angeles Clippers k výhře 111:109 v Sacramentu. George trefil 16 z 31 střel a při absencích Kawhiho Leonarda a Johna Walla byl jednoznačnou oporou. Kings nestačilo 36 bodů rozehrávače De'Aarona Foxe.

Triple double Nikoly Jokiče dovedl spolu s body Michaela Portera Jr. (22) a Kentavia Caldwell-Popea (21) Denver k vítězství 122:117 nad Oklahoma City. Další evropská hvězda Luka Dončič pak režíroval triumf Dallasu 137:96 nad Memphisem 32 body, 10 asistencemi a sedmi doskoky za bezmála 30 minut.

V duelu Miami s Torontem, který domácí vyhráli 112:109, se o divokou šarvátku až mezi diváky postarali Caleb Martin a Christian Koloko. Strhla se po souboji o doskok ve třetí čtvrtině a trvalo několik minut, než hra pokračovala. Oba hráči zamířili předčasně do sprch.