Dallas - LA Lakers 124:115Přestřelky v NBA, všechny týmy zaznamenaly přes sto bodů

Basketbalisté Dallasu v NBA porazili 124:115 Los Angeles Lakers. K výhře Mavericks pomohla především třetí čtvrtina, ve které díky 51 bodům otočili skóre.

Centr Dallasu Mavericks Christian Wood (vpravo) a basketbalista Detroitu Pistons Isaiah Stewart v souboji.

Dallas se rozjížděl pomalu a ještě v úvodu třetího dějství prohrával o 12 bodů. Pak ale domácí zabrali a dali 51 bodů, což se ve vánočním programu ligy ještě nikdy nikomu během jedné čtvrtiny nepodařilo. "Nejprve jsme se museli zbavit nervozity, někteří kluci na Vánoce ještě nehráli. Ale ve výsledku jsme příležitost pořádně využili," řekl Tim Hardaway, jenž nasbíral 26 bodů včetně šesti trojek. Luka Dončič přidal 32 bodů, Christian Wood 30. Lakers nestačilo 38 bodů LeBrona Jamese.

Velká oslava propukla v Bostonu, kde domácí rozdrtili konkurenta v boji o první příčku ve Východní konferenci Milwaukee 139:118. Výrazně tomu pomohlo duo Jayson Tatum, jenž nastřádal 41 bodů a Jaylen Brown s 29 body.

Boston v duelu prohrával pouze o dva body a trefil 19 z 39 trojek. Oba jeho lídři dohromady posbírali 12 doskoků a devět asistencí a pomohli týmu upevnit si bilanci na čele východu na 24-10. Druzí jsou právě Bucks, kteří ztrácejí na vedoucí tým 1,5 utkání.

V poslední čtvrtině se oba celky dostaly do strkanice poté, co Adetokunbo skončil kvůli Brownovi na zemi. Poté vstal a protihráče strčil do zad, což sudí ocenili technickou chybou.

Memphisu nestačil výkon Ja Moranta, jenž zaznamenal 36 bodů, osm asistencí a sedm doskoků, a na hřišti Golden State podlehl 109:123. Domácí táhl při absenci Stephena Curryho Jordan Poole s 32 body.

Triumf 119:112 po zlepšené druhé půli si připsala Philadelphia, jež vyhrála v New Yorku. Lídry týmu byli Joel Embiid s 35 body a osmi doskoky nebo James Harden s 29 body a 13 asistencemi.

Až do prodloužení se dostal poslední zápas vánočního programu, v němž Denver porazil Phoenix 128:125 i díky skvělému Nikolovi Jokičovi, jenž nasbíral triple double za 41 bodů, 15 doskoků a 15 asistencí.