Satoranský 11 body pomohl k výhře v Berlíně, Veselý dal šest bodů

Čeští basketbalisté Tomáš Satoranský a Jan Veselý pomohli Barceloně k vítězství 88:86 na hřišti Alby Berlín. Katalánský klub vyhrál v Evropské lize třetí zápas po sobě. Německý mistr, který odstartoval soutěž třemi vítězstvími, následně prohrál už osmé utkání.

Tomáš Satoranský v dresu Barcelony

Satoranský si za 28 minut připsal 11 bodů, šest doskoků a pět asistencí. Veselý strávil na palubovce 16 minut a zaznamenal šest bodů a dva doskoky. Nejlepším střelcem Barcelony byl s 19 body Nikola Mirotic, který odehrál po zranění Achillovy šlachy první zápas v sezoně.

Hosté vedli až o 16 bodů, ale hráčům Alby se povedlo zápas v závěru zdramatizovat. Za stavu 84:87 fauloval Satoranský při trojce Johannese Thiemanna, který však proměnil jen dva ze tří trestných hodů a promarnil šanci vyrovnat. Domácí pak rychle faulovali Mirotice, jenž rovněž jednu šestku minul, berlínský tým už se ale k zakončení nedostal.

Evropská liga basketbalistů - 11. kolo:
Alba Berlín - FC Barcelona 86:88 (za hosty Satoranský 11 bodů, 6 doskoků, 5 asistencí, Veselý 6 bodů, 2 doskoky)
Anadolu Efes Istanbul - Olympiakos Pireus 82:71
Villeurbanne - Monako 75:84
Baskonia Vitoria - Milán 78:62
Partizan Bělehrad - Valencie 96:100 po prodl.