Hlavní obsah

Sayonara! Basketbalový obr se vrací do Evropy

26. 7. 2022 8:41Aktualizováno 26. 7. 2022 9:13

Pivot basketbalové reprezentace Ondřej Balvín odchází z Japonska a bude hrát za ukrajinský BK Prometej, kde jej povede kouč českého národního týmu Ronen Ginzburg. Klub oznámil uzavření smlouvy s 217 cm vysokým hráčem na svém webu. Devětadvacetiletý podkošový hráč se vrací do Evropy po skončení ročního kontraktu v týmu Gunma Crane Thunders.

Foto: (ČBF/Václav Mudra

Ondřej Balvín patřil k důležitým hráčům českého týmuFoto: (ČBF/Václav Mudra

Článek

"Je to opravdový obr, jaký nám chyběl. Výrazně se dokáže prosadit jak v útoku, tak v obraně. Náš trenér Ronen Ginzburg ho dobře zná z české reprezentace, se kterou hrál vloni na olympijských hrách," uvedl na klubovém webu jeho prezident Volodymyr Dubinskyj.

S Prometejem, který má vzhledem k válečnému konfliktu na Ukrajině základnu v Rize, bude Balvín hrát lotyšsko-estonskou ligu. Loňští ukrajinští šampioni v závěru minulého ročníku uprchli před ruskou invazí do Česka, kde odehráli jeden zápas Ligy mistrů. Pak ale ze soutěže odstoupili. V nadcházejícím ročníku bude Prometej hrát EuroCup, který organizuje Euroleague Basketball jako druhou soutěž po Evropské lize.

Balvín se vloni v červnu stal posilou nováčka japonské ligy a v jeho dresu odehrál 36 zápasů s průměry 10,7 bodu a 8,5 doskoku na utkání. Bývalý hráč USK Praha předtím působil převážně ve Španělsku, kde nastupoval za Sevillu, Estudiantes, Gran Canarii a Bilbao, v Německu oblékal dres Bayernu Mnichov.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?