Veselý 15 body pomohl Fenerbahce k osmé euroligové výhře za sebou

Moskva/Praha

Basketbalisté Fenerbahce i díky dalšímu dobrému výkonu pivota Jana Veselého protáhli vítěznou sérii v Evropské lize na osm zápasů. Český reprezentant k dnešnímu vítězství 107:76 na palubovce posledního celku tabulky Chimki Moskva přispěl 15 body, čtyřmi doskoky a čtyřmi asistencemi.

Český pivot Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul.

Fenerbahce o výhře rozhodlo ve druhé čtvrtině, do které sice vstoupilo pětibodovou ztrátou, ale nakonec po ní vedlo 53:44 a pak už dominovalo. "První půlka nebyla tak dobrá, ale ve druhém poločase už jsme hráli svou hru," řekl v rozhovoru pro Euroleague TV Veselý, který dnes proměnil všech pět dvoubodových pokusů a stoprocentní byl i při střelbě pěti trestných hodů.

Istanbulskému celku po vítězné sérii patří osmé místo v tabulce, které jako poslední zaručuje místo v play off. Víc bodů než Veselý v dresu Fenerbahce proti Chimki zaznamenali jen Nando de Colo s 18 body a Lorenzo Brown se 17 body. Nejlepším střelcem utkání byl s 29 body Alexej Šved.

Evropská liga basketbalistů - 23. kolo:
Chimki Moskva - Fenerbahce Istanbul 76:107 (za hosty Veselý 15 bodů, 4 doskoky, 4 asistence)
Olympiakos Pireus - FC Barcelona 74:76
Milán - Zenit Petrohrad 82:76
Utkání Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul bylo odloženo.
1.FC Barcelona231761863:168973,9
2.CSKA Moskva221661846:173672,7
3.Milán221571813:171968,2
4.Real Madrid221481799:170663,6
5.Zenit Petrohrad211381625:155861,9
6.Žalgiris Kaunas221391755:170659,1