Veselý byl s 23 body opět nejlepším střelcem při další výhře Barcelony

Pivot Jan Veselý potvrdil skvělou novoroční formu a podruhé za sebou dovedl Barcelonu coby nejlepší střelec k vítězství v utkání Evropské ligy basketbalistů. Proti španělskému rivalovi Baskonii dnes nastřílel 23 bodů a měl lví podíl na výhře 89:85. Tomáš Satoranský se prosadil 10 body a devíti doskoky.

Jan Veselý zařídil další výhru Barcelony v Eurolize

Veselý hrál opět klíčovou roli v katalánském týmu jen dva dny poté, co nejlepším výkonem v sezoně v podobě 27 bodů pomohl Barceloně k vítězství nad lídrem Evropské ligy Realem Madrid. Tentokrát mu na 23 bodů stačilo necelých 22 minut hřišti. Proměnil osm z 11 střel z pole a sedm z osmi trestných hodů.

Barcelona v úvodu poslední čtvrtiny prohrávala o 11 bodů, ale nakonec si připsala 13. vítězství z 19 zápasů. V Eurolize je třetí za Realem a Boloňou.

„Ve druhém poločase jsme nehráli, co jsme chtěli. Naštěstí jsme to otočili ve čtvrté čtvrtině, znovu jsme se začali soustředit a díky tomu vyhráli,“ řekl pro Euroleague TV Veselý, který se dostal na 4. místo historických tabulek v doskocích. „Byl to týmový výkon, není to o jednom hráči. Já jsem rád, že jsme vyhráli,“ dodal.

Lídr soutěže Real odvrátil hrozbu druhé porážky za sebou, potřeboval k tomu ale čtyři prodloužení. Obhájce trofeje nakonec po velkém boji udolal vítěze Evropské ligy z let 2021 a 2022 Anadolu Efes Istanbul 130:126.

Evropská liga basketbalistů – 19. kolo:
FC Barcelona – Baskonia 89:85 (za domácí VESELÝ 23 bodů, 4 doskoky, 1 asistence, SATORANSKÝ 10 bodů, 9 doskoků, 2 asistence)
Alba Berlín – Boloňa 68:83
Milán – Bayern Mnichov 76:62
Valencie – Panathinaikos Atény 81:82
Real Madrid – Anadolu Efes Istanbul 130:126 po čtvrtém prodl.