Veselý nastřílel proti Bayernu 25 bodů, Fenerbahce ale prohrálo

Istanbul/Praha

Jan Veselý byl s 25 body nejlepším střelcem euroligového zápasu basketbalistů Fenerbahce Istanbul s Bayernem Mnichov, favorizovaný turecký tým však doma prohrál 71:75. Český pivot předvedl ve čtvrtém kole svůj nejlepší střelecký výkon v ročníku, dosud bylo jeho maximem 13 bodů v derby proti Anadolu Efes.

Jan Veselý byl v ráži

Oba týmy do zápasu vstupovaly se shodnou bilancí dvou výher a porážky v prodloužení. Úvod patřil jednoznačně domácím, kteří v závěru první čtvrtiny vedli už o 21 bodů, jenže slibný náskok se postupem času rozplynul. V posledním dějství nedali hráči Fenerbahce koš téměř čtyři a půl minuty a ani pětibodová série českého reprezentanta, který ještě dokázal vyrovnat na 68:68, pak už Bayern nezastavila.

Osobním rekordem Veselého v Evropské lize je 31 bodů v utkání proti CSKA Moskva ze sezony 2017/18. Proti mnichovskému celku dnes minul pouze tři střely z pole a jeden trestný hod, osm míčů doskočil a na dva koše spoluhráčům přihrál.

Evropská liga basketbalistů - 4. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Bayern Mnichov 71:75 (za domácí Veselý 25 bodů, 8 doskoků, 2 asistence)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.