Veselý pomohl 14 body basketbalistům Barcelony k další výhře v Evropské lize

Jan Veselý byl se 14 body druhým nejlepším střelcem Barcelony, která v Evropské lize basketbalistů deklasovala Bayern Mnichov 98:59 a vyhrála i čtvrtý zápas v soutěži. V čele tabulky je o skóre před Realem Madrid, s kterým se utká ve čtvrtek v dalším kole.

Jan Veselý. Ilustrační foto.

Veselý se tři dny po výborném výkonu na hřišti Partizanu Bělehrad znovu výrazně podepsal pod vítězství Katalánců, přestože na hřišti strávil jen 12 minut. O bod víc dal v dresu vítězů jen Jabari Parker. Tomáš Satoranský si připsal devět bodů.

„Je to úžasné vítězství. Po první půli jsme měli náskok 16 bodů, ale věděli jsme, že mají talentovaný tým a musíme k druhému poločasu přistoupit zodpovědně, což jsme udělali. I s tímto náskokem jsme hráli i poslední čtvrtinu zodpovědně. Jsem rád za náš týmový výkon,“ řekl Veselý pro Euroleague TV.

Evropská liga basketbalistů - 4. kolo:
FC Barcelona - Bayern Mnichov 98:59 (za domácí Veselý 14 bodů, 4 doskoky, 1 asistence, Satoranský 9 bodů, 3 doskoky)
Monako - Alba Berlín 86:75
Anadolu Efes Istanbul - Valencie 77:73,
Panathinaikos Atény - Maccabi Tel Aviv 81:86 po prodl.
Boloňa - Crvena zvezda Bělehrad 85:79