Nováček basketbalové ligy Písek porazil trojkou s klaksonem Ostravu

Nováček basketbalové ligy Písek porazil v 9. kole díky trojce Filipa Novotného s klaksonem 83:80 poslední Ostravu. Sršni vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a v tabulce jim patří páté místo.

Ilustrační snímek.

Novotný svou druhou úspěšnou trojkou rozhodl vyrovnaný duel, v jehož druhém poločase se několikrát týmy vystřídaly ve vedení. Do závěrečné čtvrtiny vstupovala s tříbodovým náskokem Ostrava, na začátku poslední minuty měli ale navrch o pět bodů Jihočeši. Hosté 12 sekund před sirénou díky Elyjahu Williamsovi srovnali, při posledním útoku ale trefil zpoza oblouku vítěznou střelu Novotný.

„Ostrava je velmi náročný soupeř a my jsme do toho šli naplno. V prvním poločase nám dávali body z útočných doskoků a druhých šancí, což bylo asi 20 bodů. To jsme v druhém poločase zlepšili. Co se týče té poslední střely, byla to taková třešnička na dortu. Poslední dvě minuty byly vyrovnané a nakonec jsme si udrželi vedení se štěstím,“ uvedl hrdina zápasu Novotný.

V píseckém dresu nastříleli 18 bodů Štěpán Borovka a Petra Šlechta, Vojtěch Sýkora si připsal 16 bodů a 15 asistencí. Nejlepším střelcem zápasu byl s 20 body ostravský Chase Jeter.