Basketbalistky Žabin porazily v Eurocupu řecké Moschato a drží naději na postup

Basketbalistky Žabin Brno porazily v pátém kole Evropského poháru FIBA řecký tým Eleftheria Moschato jasně 93:45. Naopak druhý brněnský celek KP Tany nestačilo na favorita celé soutěže a prohrálo ve Francii s Bourges 51:86. Oba moravské celky mají bilanci dvou výher a tří porážek a udržují šanci na postup do play off. O něm se rozhodne v posledním kole příští středu. Žabiny nastoupí ve Francii proti Flammes Carolo, které doma porazily po dvojím prodloužení 76:70, KP Tany bude hostit Antalyi, s níž v Turecku prohrály 77:79.

Zleva Ourania Leri z Řecka, Emily Kiser z Řecka, Adéla Buřtová z BK Žabiny Brno, Evangelia Natskou z Řecka.

Žabiny proti Moschatu od prvních minut diktovaly tempo, mimořádně se jim dařila střelba a jen za druhou čtvrtinu daly 31 bodů. Po přestávce dominance Žabin pokračovala a nezastavila se ani při třicetibodovém rozdílu, poté co dostaly příležitost i hráčky z lavičky. Brňanky trefily v zápase celkem 16 trojek, jejich nejlepší střelkyní byla Nikolina Kneževičová s 27 body.

„Jsem strašně rád, že jsme náš existenční zápas Eurocupu zvládli takovým stylem. Trošku nás může mrzet, že skóre nehraje roli, protože důležité je, že jsme vyhráli o tři, takže máme lepší vzájemný zápas a jsme stoprocentně třetí ve skupině,“ konstatoval asistent trenéra Michal Martišek v tiskové zprávě.

Mladý tým KP Tany ve Francii na favorita nestačil. Trojnásobný šampion Evropské ligy a vítěz Eurocupu z roku 2022 od prvních minut ovládl dění na hřišti a už v poločase vedl o 35 bodů. Po změně stran francouzský tým ubral na intenzitě a Brňankám se alespoň podařilo zastavit nárůst ztráty. V dresu Bourges zaznamenala double double kanadská pivotka Kayla Alexanderová, autorka 21 bodů a 15 doskoků. Nejlepší střelkyní hostů byla Eva Kopecká s 11 body.

Chomutovské Levhartice nastoupí v Itálii proti Sassari ve čtvrtek a budou usilovat o první výhru v soutěži.