Hlavní obsah

A pak, že se pitím piva ve sportu neuživíte!

29. 11. 2016 8:50

Kanaďan Lewis Kent je určitě jedním z nejšťastnějších chlapíků celosvětového sportu. Pití piva a běhání mu vyneslo nejen několik mistrovských titulů, ale nyní také podpis sponzorské smlouvy s významnou americkou sportovní firmou. Dřívější držitel světového rekordu v pivní míli má tak do konce roku 2018 vystaráno. S celosvětově největším počtem vypitých piv na hlavu ale mírně překvapí, že na Kentově místě není někdo z národa běžeckého reka Emila Zátopka.

Foto: facebook L. Kent

Běžec Lewis Kent si na život nemůže stěžovat.Foto: facebook L. Kent

Článek

Není to zdaleka poprvé, kdy se Lewisovi Kentovi podařilo vypálit všem rybník. Do historie se kromě titulu Beer Mile World Champion zapsal v roce 2015 také tím, že se stal vůbec prvním člověkem v historii, který kdy byl ve spojitosti s pivní mílí vůbec sponzorován.

Další raritou je také to, že smlouva s Brooksem byla letos za lepších podmínek obnovena, nicméně původního podporovatele Brooks Canada nahradila Brooks U.S. Nyní tak kanadského vytrvalce a milovníka piva nepodporuje jeho národní pobočka, ale přímo centrála amerického výrobce s více než stoletou historií.

Původně dostal Kent smlouvu na běžecké vybavení ‒ boty a oblečení. A mnout ruce si mohl také nad nemalou finanční podporou. Celková částka byla a zůstává zahalena závojem obchodního tajemství. Zástupci výrobce podotkli jen, že: „je to více, než bychom platili nějakému amatérskému běžci, ale méně, než bychom zaplatili nějakému olympionikovi".

Už předloni se sponzorovi spolupráce vyplatila. Právě on byl u toho, když Lewis Kent v prosinci 2015 vybojoval světový rekord s časem 4:47,17 minut na trati jedné míle prokládané čtyřmi třetinkami minimálně 5% piva. Kent také vystupuje jako ambasador značky National Beer Mile a do roku 2017 vkládá společně se svými podporovateli velké naděje.

Pokud byste snad chtěli začít trénovat a zachránit tak naši národní čest, vězte, že vítěz pije při závodech Amsterdam Blonde vařené v Torontu.

Vyhovovalo by vám živit se pitím piva a běháním?
No tak určitě! Už se tím zabývám, zatím pouze na amatérské úrovni.
65,5 %
Mno, asi by mi to nevadilo.
24,2 %
Ne, to běhání by ještě šlo, ale pivo nesnáším!
10,3 %
Celkem hlasovalo 339 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články