Hlavní obsah

Česká jednička potvrdila domácí nadvládu. Co popřála Procházkovi před titulovým duelem?

11. 6. 2022 13:22

Znovu dokázal potvrdit post české boxerské jedničky. Vasil Ducár na pátečním boxerském turnaji Znojemský ring obhájil český titul v křížové váze ve velkém stylu. Protivníka Marka Procházku dokázal po drtivém tlaku ukončit již ve druhém kole, kdy šel soupeř k zemi. „Cítil jsem, že soupeře můžu ukončit ve druhém kole, tak jsem to udělal," řekl Ducár po zápase.

Foto: Jiří Šimeček

Vasil Ducár znovu potvrdil post české boxerské jedničky.Foto: Jiří Šimeček

Článek

Vrchol pátečního galavečeru se nesl v jednoznačném duchu. Velezkušený Ducár, který pochází ze Znojma, v bitvě o český titul doslova převálcoval stejně starého Procházku. Dvaatřicetiletý boxer si tak oslavy užil před domácím publikem.

„Atmosféru jsem si opravdu užil, podpora byla skvělá. Chtěl bych pochválit organizátory, protože se galavečer opravdu povedl. Jsem rád, že jsem potvrdil post české jedničky a ještě doma ve Znojmě. Prostě doma nemám o level konkurenci," hodnotil Ducár, který se v ringu moc dlouho nezdržel, neboť soupeře ukončil již ve druhém kole.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Vasil Ducar (@vasilducar)

Oproti letošnímu zápasu o světový titul WBA proti Miku Perezovi, ve kterém Ducár padl po výborném výkonu v 11. kole, byl znojemský rodák v zápase o český titul naprostým favoritem, což bez větších problémů potvrdil.

„Zápas proběhl podle plánu, první kolo jsem si soupeře klasicky oťukával. O přestávce jsme si s trenérem dali v uvozovkách povolení, že můžu na soupeře všechno vypustit. Zařadil jsem vyšší rychlostní stupeň a na soupeře pořádně nastoupil. Určitě jsem soupeře nechtěl podcenit, ale po prvním kole jsem cítil, že bych mohl zápas ukončit, tak jsem to udělat," vysvětluje civilním povoláním policista ze speciální jednotky.

V neděli v brzkých ranních hodinách čeká titulový zápas také Ducárova kamaráda Jiřího Procházku, který bude bojovat o světový titul v UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie.

„Jirkovi bych chtěl popřát, aby zápas s Teixeirou vyhrál. Pocházíme oba z jižní Moravy a vlastně jsme spolu na začátku trénovali thajský box. Jeho cestu sleduju a přeju mu jen to nejlepší," dodává elitní český boxer.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •