Hlavní obsah

Divoký souboj s krvavou příchutí! Česká jednička se musela před soupeřem sklonit

26. 3. 2022 20:50

Jedinečná šance nedopadla podle představ. Česká boxerská jednička Vasil Ducár se na turnaji v Dubaji utkala o interkontinentální titul v křížové váze organizace WBA s šampionem Mikem Perezem. Byl to právě Kubánec, který prokázal své dlouholeté zkušenosti a soupeře dokázal porazit na TKO. Ducár totiž z důvodu rozhodnutí trenérského týmu do jedenáctého kola nenastoupil.

Foto: Matěj Třasák

Vasil Ducár v titulové bitvě nestačil na Mika Pereze.Foto: Matěj Třasák

Článek

Jako první do ringu vstoupil Ducár, kterého posléze následoval šampion organizace WBA Mike Perez. A byl to právě Kubánec, který při opatrném úvodu zápasu přeci jenom těžil z větší aktivity a na soka vyvíjel tlak. V následujících minutách se rozjela slušná přestřelka, ve které se dobře trefoval také Ducár.

Pro českého boxera přišel nezáviděníhodný moment v polovině druhého kola. Se svým soupeřem se srazil hlavou a z Ducárova obočí rázem vytryskl gejzír krve. Nemalá tržná rána tak hrála do karet Perezovi, který pokračoval v sebevědomém výkonu. První tři kola byly minulostí a s největší pravděpodobností všechny vyšly lépe Kubánci.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Legacy Sports Management (@legacysportsmgmt)

Ducár se ovšem do problémů nedostával, ba naopak se neustále pokoušel hrozit. Perez ale prokázal své bohaté zkušenosti a i nadále působil maximálně koncentrovaným dojmem. Zejména přestřelky hrály v jeho prospěch a český boxer tak potřeboval nutně zabrat. Stále však bojoval s krví u svého oka.

Velezkušenému Perezovi hrálo vše do karet, po polovině zápasu měl nabodováno. Ducár tak potřeboval přitlačit, což se sice dařilo, avšak urputný kubánský boxer duel kontroloval a naopak sám nekompromisně trefoval. Přesto se Kubánec dostal do problémů. V desátém kole po krátkém klinči nesportovně trefil Ducára do suspenzoru a vysloužil si bod dolů.

Pereze to zdravě naštvalo a dostal se do skvělé ofenzivní jízdy, která Ducárovi rozhodně nechutnala. Po dělovkách na spodek a vršek musel být český boxer poprvé počítán a problémy byly na světě. Ducár sice vydržel do konce desátého kola, avšak do dalšího z důvodu rozhodnutí trenérského týmu již nenastoupil. Interkontinentální titul tak zůstal v rukou šestatřicetiletého Pereze.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Boxing Industry (@boxing.industry)

Krátce po zápase se vyjádřil Ducárův trenér Michal Vančura: "Zápas jsme přerušili, protože už to nemělo dál cenu. Perez asi všechna kola vyhrál na body a pořád vypadal dost fresh, takže jsme riskovali akorát KO, což by pro Vasila znamenalo minimálně tříměsíční nebo dokonce půlroční distanc od zápasení, takže to nemá vůbec cenu riskovat. Vasil si o to sám řekl, i kdyby si neřekl, tak bychom v dalším kole nejspíš házeli do ringu ručník," sdělil Vančura.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články