Hlavní obsah

Dvě zlata a dvě děti? Navyšovat chci oboje, ale doma mám stopku, směje se Krpálek

23. 12. 2021 7:00

Český sport má staronového krále, korunku si na hlavu opět nasadil judista Lukáš Krpálek. Před pěti lety anketu Sportovec roku ovládl jako jediný český vítěz z her v Riu suverénně, v roce 2019 vyhrál znovu a letos díky dalšímu olympijskému zlatu z Tokia svůj triumf zopakoval. Co ho žene dál a jak by on sám v anketě hlasoval? O tom se rozpovídal v podcastu Mixzóna.

Foto: Sport.cz

Hostem podcastu Mixzóna byl Lukáš Krpálek

Článek

Po hrách v Tokiu stihl dva týdny na lodi, částečně vyzrazené překvapení pro manželku v podobě exotické dovolené s rodinou svého zlatého olympijského parťáka Jiřího Prskavce, pak dobrodružná mise po Mongolsku, kde se sjížděli pozdravit českého obra z celé země.

„Gubernátoři jeli třeba 500 kilometrů. Jenže to není jako 500 kilometrů u nás, tam je to cesta na celý den,“ popisoval. „Až jsem si říkal, že si řízení musím vyzkoušet a byl to neskutečný zážitek, když kolem běhaly krávy,“ nadšeně líčil jeden ze svých podzimních prožitků.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Lukas Krpalek (@lukaskrpalek)

Pak už přišlo období vyhlašování anket. Český judista roku, ocenění od evropské federace, nominace na nejlepšího světového judistu a teď třetí triumf v domácí anketě Sportovec roku…

„Když se podíváte na tu desítku, je to jeden lepší sportovec než druhý, hlasujícím nezávidím,“ vykládal v Mixzóně Krpálek a přišel i s originálním způsobem, jak nejlepší české sportovce ocenit.

Pro vítěze ankety Sportovec roku Lukáše Krpálka je velkou motivací další olympiádaVideo: Sport.cz

Teď už se ale opět vrhá do přípravy, motivací mu je další olympiáda v Paříži. A nejde jen o medaile. „Chtěl bych, aby mě viděla rodina. V Riu to nešlo kvůli tomu, že se nám Tonda narodil měsíc před olympiádou, do Tokia jsme všechno měli naplánované, bohužel to nakonec bylo bez diváků,“ popisoval otec dvou dětí a majitel stejného počtu olympijských medailí.

„Kde bych ten počet chtěl ještě navyšovat? Rád bych v obou kategoriích, v té rodinné mám bohužel zatím stopku,“ směje se. „Manželka o tom nechce slyšet a já se jí nedivím, protože je to samozřejmě velmi náročné s těmi našimi dvěma divochy, když dost času trávím v zahraničí,“ uvědomuje si Krpálek.

Reklama