Hlavní obsah

Byl to zázrak? Zápasník přežil děsivou nehodu, poté získal titul

20. 12. 2021 13:58

Utekl hrobníkovi z lopaty? Každopádně měl štěstí v neštěstí. Brazilský zápasník Vanilton Antunes zažil vážnou autonehodu, ze které ovšem vyšel bez jakékoliv újmy. Aby toho nebylo málo, tak Brazilec tři dny po tomto nešťastném incidentu dokázal získat titul ve veltrové váze organizace Favela Kombat. Antunes měl zkrátka štěstí na rozdávání.

Foto: @vaniltoantunes

Vanilton Antunes zažil děsivou autonehodu, tři dny poté získal titul.Foto: @vaniltoantunes

Článek

A jak vlastně k autonehodě došlo? Antunes v rozhovoru pro brazilský web Combate vysvětlil, že do jeho auta zboku narazilo jiné vozidlo, načež se Vaniltovo auto třikrát převrátilo, až se zastavilo na střeše uprostřed silnice. Brazilec ovšem v nezáviděníhodné situaci nezpanikařil, podařilo se mu vykopnout okenní sklo a z vozidla vylezl ven.

„Poslouchal jsem rádio a najednou bum. Naskočila mi husí kůže. Poté se moje auto už jen obracelo a obracelo. Když se konečně zastavilo, tak se z něj začalo hodně kouřit. Myslel jsem, že vybouchne. Nohou jsem proto rozbil sklo a podařilo se mi utéct dveřmi. Každá lidská bytost by si v tuto chvíli myslela totéž: teď umřu," vysvětlil Antunes.

Antunesovo auto krátce po nehodě.

„Je to ten nejhorší pocit na světe. Nikomu to nepřeju. Viděl jsem, jak se mi před očima během pěti vteřin mihl život. Auto, které mě srazilo nezastavilo, aby mi pomohlo. Zřejmě si mysleli, že to nikdo nemohl přežít. Lidé poté říkali, že to byl zázrak. Byla to Boží ruka, která mě v tu chvíli držela," pokračoval.

A štěstí bylo mnohonásobné. Těhotná manželka a jejich pes se v ten den rozhodli zůstat v domě, v autě tak byl pouze Antunes. „Vždycky cestujeme spolu, ale tentokrát řekla, že nepojede. Strana spolujezdce byla úplně zničená a tam by seděla moje žena. Všechno se stalo tak rychle. Třicet vteřin před tím bylo všechno perfektní. Pak jsem najednou mohl zemřít nebo skončit na invalidním vozíku," dodal zápasník.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený VANILTO ANTUNES (@vaniltoantunes)

Antunes navíc tři dny poté nastoupil do titulového zápasu proti Uemersonovi Ferreirovi, který zvládl. Souboj pod taktovkou brazilské organizace Favela Kombat totiž jednomyslným výrokem bodových sudích dopadl vítězně pro prvně jmenovaného. Ten tak během několika dní zažil život jako na horské dráze.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •