Hlavní obsah

Naváženo! Odhodlaný Procházka splnil první krok, poté ustál bitvu pohledů

10. 6. 2022 16:31

Naváženo, titulové bitvě tak nic nebrání. Oficiální vážení hlavního zápasu UFC 275 v Singapuru se obešlo bez komplikací. Váhový limit polotěžké váhy (93 kilogramů) zvládli úspěšně zdolat oba protagonisté, tedy vyzyvatel Jiří Procházka i šampion Glover Teixeira. Natěšené publikum se dočkalo i dalšího interesantního staredownu.

Foto: UFC

Staredown mezi Gloverem Teixeirou a Jiřím Procházkou.Foto: UFC

Článek

Poslední krok úspěšně zdolán. Třaskavý turnaj UFC 275, který se uskuteční 11. června v Singapuru, má za sebou oficiální vážení, kterým zvládli projít všichni zápasníci. Výjimku netvoří ani představitelé jednoho ze dvou titulových zápasů turnaje, Jiří Procházka a Glover Teixeira. Právě jejich vážení přišlo na řadu jako poslední.

Nejprve upoutávka na titulovou řežbu, poté se jako první na značku vydal Procházka. Český bijec s rukou nahoře a hlasitým křikem fanoušků zamířil na váhu, která ukázala 205 liber (93 kilogramů). Následoval závěrečné pózování doplnění tradičním samurajským pohybem rukou, který opět ocenilo několik tisíc přítomných fanoušků.

Ranař z Česka si mohl oddychnout. To stejné o pár desítek vteřin později čekalo také šampiona Glovera Teixeiru, jehož příchod na scénu rovněž vzbudil velký ohlas. Brazilec si  bez problémů poradil s váhovým limitem, na váze se objevilo 205 liber (93 kilogramů), a také v tomto případě spadl kámen ze srdce. Pózování před fotografy bylo doprovozeno tradičním pohybem rukou.

Chybět pochopitelně nemohl ani další staredown obou představitelů titulového souboje. Zatímco Procházka s napětím čekal na příchod svého budoucího soupeře, Brazilec po splnění váhy nejprve doplnil tekutiny. Následovalo pár kroků k o třináct let mladšímu rivalovi, kterému prvně podal ruku a následně svedl bitvu pohledů. Vše s maximálním respektem k soupeři.

Procházka si poté neodpustil radostné gesto směrem k publiku, načež sdělil své první pocity po vážení. „Cítím se skvěle, jsem připravený. Je to tady! Je to tady a já jsem připravený to ukázat," sdělil rodák z Hostěradic.

Získá Jiří Procházka titul v polotěžké váze organizace UFC?
ano
88,9 %
ne
11,1 %
Celkem hlasovalo 10749 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek