Hlavní obsah

Nečekaný malér pár dnů před zápasem! Američan byl zatčen

3. 12. 2021 11:37

Američan Geoff Neal šestnáct dní před svým zápasem na UFC 269 prožil těžké chvilky. Jednatřicetiletý zápasník byl totiž zatčen na základě obvinění z přečinu řízení v opilosti a nezákonného nošení zbraní. Incident se odehrál 25. listopadu, tedy na Den díkuvzdání. Téhož dne byl z věznice propuštěn. Sám zápasník odmítl celý incident komentovat.

Foto: Esther Lin

Geoff Neal byl několik dní před zápasem zatčen.Foto: Esther Lin

Článek

Neal byl přitom zatčen 25. listopadu, tedy pouhých šestnáct dní před jeho nadcházejícím zápasem v UFC. K samotnému incidentu došlo v brzkých ranních hodinách. Neal byl následně převezen do věznice Collin County v McKinney a čelí obvinění z řízení v opilosti a nezákonného nošení zbraní. Poté, co složil kauci ve výši 2000 dolarů, byl z vězení propuštěn těsně po 20:00 téhož dne.

Nealův právník Brandon Barnett sdělil, že Neal se po zatčení dobrovolně přihlásil na krevní testy a čeká na výsledky, které mohou trvat šest týdnů až šest měsíců. „Pokud se ukáže, že nebyl při řízení opilý, což očekáváme, že se stane, tak nebude ani obviněn z nezákonného držení zbraní," řekl Barnett pro ESPN.

Podle Barnetta měl Neal ve svém autě legálně nošenou zbraň, avšak obvinění vzniklo v souvislosti s jiným trestným činem. V Texasu je přitom nezákonné držet střelnou zbraň při údajném páchání jiného trestného činu. A to i navzdory tomu, kdy je zbraň legálně držena. Pokud by byla Nealova hladina alkoholu v krvi nižší než 0,08%, bude staženo i obvinění z držení zbraně.

"UFC si je vědoma nedávné situace týkající se Geoffa Neala. Organizace s ním komunikovala a shromažďuje podrobnosti. Nealův zápas 11. prosince zůstává podle plánů," zní vyjádření ESPN.

Ani v zápasnickém světě to Američan nemá jednoduché. Po sérii sedmi výher v řadě přišly na řadu dvě porážky. Neal tak na výhru čeká již dva roky a příležitost ke čtrnáctému úspěchu bude mít 11. prosince, kdy se utká se Santiagem Ponzinibbiem.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články