Článek
Procházka měl začátkem týdne, kdy vypukl tzv. fight week, možnost na několik minutek i za přítomnosti novinářů či kameramanů předvést svůj um. V prázdné kleci například vytasil několik variant svých útoků do lap, jež mu držel jeho trenér a manažer Martin Karaivanov. „Jsem nadšený, že se konečně vracím do klece,“ cituje českého bijce server MMA Junkie.
Měl také příležitost v útrobách Performance Institute (PI), kde bojovníci trénují, regenerují a podobně, několikrát narazit na bývalého šampiona divize Alexe Pereiru, s nímž v minulosti dvakrát prohrál. „Nemůžu k němu mít takový postoj, že se mu chci pomstít a vrátit mu to. Takový nejsem. Jsem v tomto ohledu klidný,“ odmítá Procházka, že by měl mít k Jihoameričanovi negativní vztah.
Jiri Prochazka warming up & working out #UFC320 pic.twitter.com/du24nCa8f6
— Helen Yee (@HelenYeeSports) September 29, 2025
Pozornost se ale upíná na Američana Rountreeho, elitního bijce, který by měl především hrozit v postoji. „Všichni vědí, že je dynamický, rychlý a houževnatý bojovník. Umí bojovat na více kol, což je zároveň něco, co jsem potřeboval. Musím být kvůli tomu více trpělivý. Vždy jsem totiž zápas chtěl ukončit co nejdříve a šel jsem do toho naplno,“ tvrdí český bijec a doplnil: „To je sice moje nejsilnější zbraň, ale zároveň i určitá slabina.“
„Je to něco, na co jsem se v přípravě zaměřil. Abych pracoval lehce, přesně a do toho zapojil smrtící útoky,“ naznačil holohlavý Procházka ránu pravou rukou. „Bylo těžké v tom najít rovnováhu, protože je zapotřebí být trpělivý a přitom pracovat. A takhle dokola. Ale zapracoval jsem na tom, takže doufám, že to předvedu,“ usmál se.
Rountree za poslední čtyři roky prohrál jedinkrát, a sice loni v titulové bitvě proti Pereirovi. Jinak se mu povedlo zdolat řadu rivalů včetně Jamahala Hilla či Anthonyho Smithe. „Jsem nadšený, když někdo z mých protivníků bojuje nebezpečně. Zároveň je to i velká odpovědnost, abych ukázal, na čem jsem pracoval celou svou kariéru a všechno, co je ve mně.“
Zároveň se nechce příliš dívat do budoucnosti. „Soustředím se pouze na Khalila, nechci příliš mluvit o dalších krocích,“ tvrdil. „Jediné, co k tomu můžu říct, je to, že věřím, že jsem na úrovni, na níž můžu porazit jak Pereiru, tak Ankalajeva,“ ukázal na aktuálně dva nejlepší bijce, kteří si to na téže akci rozdají v odvetné titulové bitvě.
Alex Pereira and Magomed Ankalaev beefing through Google Translate at the UFC PI 😭
— Happy Punch (@HappyPunch) September 26, 2025
“October 4th I’m going to slap you. I will smack you with an open hand.” pic.twitter.com/mwgckFuuUt
Procházka si rovněž váží toho, že jeho souboj nedoprovází žádné slovní ataky. „Mezi námi je vzájemný respekt. Pokaždé, když se s ním (Rountreem) potkám, tak se pozdravíme,“ ocenil český bijec. „A to je to, co bojová umění potřebují. Abychom se před zápasem k sobě chovali s respektem a následně v kleci ukázali násilí, brutální sílu, energii, techniku, načasovaní, přesnost a podobně. Trashtalkem se chováme jako zvířata,“ dodal pro zámořská média.
Blíží se také tiskové konference, na nichž vystoupí nejen Procházka, ale také zmínění Pereira s Ankalajevem. Je pravděpodobné, že dotazy budou směřovat na napětí mezi českým bijcem a ruským šampionem. Rodák z Machačkaly se totiž několikrát na sociálních sítích opřel do nejúspěšnějšího domácího bojovníka, což pocítil také Pereira. Ten už si to s jeho březnovým přemožitelem v předchozích dnech dokonce vyříkal.