Hlavní obsah

Řežba v kleci! Konal se festival nekompromisních pěstí, titul ukořistil žralok

das, jabSport.cz
7. 11. 2021 7:14

Poprvé ve své historii se OKTAGON podíval do Pardubic, kde se konal turnaj Oktagon Prime 4, který znovu přinesl atraktivní podívanou. Boj o titul bantamové váhy lépe zvládl dánský žralok Jonas Magard, který suverénně přejel Filipa Macka. Do akce se dostala také Lucie Pudilová, která i napodruhé dokázala zdolat Polku Martu Waliczekovou. Velice cennou výhru si připsal Zdeněk Polívka, kterého nedokázal napodobit navrátilec Jaroslav Pokorný. Výkon večera si pro změnu vysloužil Jakub Bahník.

Jakub Bahník a jeho nelítostné KO. Byl z toho výkon večeraVideo: Oktagon TV

 
Článek

Zlatým hřebem celého večera byl titulový zápas v bantamové váze mezi Filipem Mackem a Jonasem Magardem. Prvně jmenovaný nastoupil do své druhé obhajoby během dvou let, ani tentokrát však neodešel s opaskem.

Opatrnější první kolo zřejmě lépe vyšlo Dánovi, který v jednom případě dokonce posadil soupeře na zem. Druhé kolo se neslo v hodně podobném duchu. Magard měl i nadále více z boje, dařilo se mu pracovat se vzdálenosti, a hlavně byl přesnější. Pro Macka se tak zápas nevyvíjel dobře a za každou cenu potřeboval něco předvést. To se ovšem nedařilo ani ve čtvrtém kole a stále marně hledal recept na soupeře, kterému se povedlo odrazit i několik takedownů. Magard si zkušeně pohlídal koncovku pátého kola a došel si pro pás šampiona bantamové váhy.

Trápení Filipa Macka. Ani druhou titulovou šanci nezvládl. Dán Magard byl jasně lepšíVideo: Oktagon TV

Pikantní odvetu nabídl souboj mezi Lucií Pudilovou a Martou Waliczekovou. V kleci dominovala Češka, která byla ve všech ohledech lepší. Fungoval jí postoj a také zem, což byla cestička k vítězství v prvních dvou kolech. Waliczeková tak potřebovala zabrat, o což se sice pokoušela, ale k žádnému výraznějšímu ohrožení se nedostala. Pudilová totiž zápas kontrolovala, dokázala i nadále působit aktivně a v samotném závěru zápasu sahala po submisi. Páka na ruku však přišla hodně pozdě a Polka jí dokázala ubránit.

Do akce se tak dostali sudí, kteří se však na vítězce jednomyslně neshodli. Přesto dva z nich viděli výhru české zápasnice, která podruhé za sebou dokázala Waliczekovou porazit. Tentokrát nemůže být o vítězce pochyb.

Mnohem rychlejší spád měl zápas mezi Jakubem Bahníkem a Ashleighem Grimshawem. Po necelé půl minutě dokázal český zápasník soupeře trefit dobrou kombinací a Grimshaw šel u pletiva k zemi, kde čelil tvrdému kopu přímo na hlavu a ze zápasu odešel s krvavým šrámem. Bahník si navíc vysloužil výkon večera.

Změna gymu a tréninky v Irsku se vyplatily. Lucie Pudilová a její vítězný návratVideo: Sport.cz, Oktagon TV

Festival hezkých momentů byl k vidění také ve střední váze. Tu reprezentoval Zdeněk Polívka, který okusil tvrdost Roberta Bryczeka. Soustředěnost a pečlivé výkony byly znát hned od úvodu.

I proto jsme sledovali vyrovnaný souboj, který se přeléval z jedné strany na druhou. Od druhého kola šlápl na pilu polský tvrďák, kterému se dařilo přesně trefovat. Jeho soupeř se přesto do vážnějších problémů nedostal. Napínavá bitva pokračovala také v posledním kole, ve kterém oba borci stále působili fyzicky velice dobře a diváky hezké okamžiky dostaly do varu.

Ani do poslední vteřiny nebylo jasno o vítězi. Tím se nakonec jednomyslným výrokem sudích stal Zdeněk Polívka. To se ovšem nelíbilo polskému rohu, který to v pozápasovém rozhovoru dal náležitě najevo.

Jubox Pokorný svůj návratový zápas s Janičićem prohrál, přesto se cítil jako vítězVideo: Sport.cz, Oktagon TV

S pořádným aplausem vstupoval do klece Jaroslav Jubox Pokorný, který si kroky k oktagonu připomněl po dlouhých třech letech. V souboji se utkal s o dvanáct let mladším Milošem Janičićem.

První kolo vyšlo lépe domácímu borcovi. V něm se mu povedlo hned třikrát soupeře hodit na zem, kde však žádné výraznější nebezpečí nehrozilo. Druhé kolo bylo pro změnu vyrovnanější a hrozit začal také Černohorec, který se v jednom okamžiku pokoušel i o škrcení. Pokorný však odešel fyzicky, což se podepsalo na třetím kole. V něm Janičić znovu tlačil na pilu, soupeři prolil krev, a nakonec se mu na zemi povedlo nasadit páku na nohu. Pokorný sedmnáct vteřin před koncem třetího kola odklepal.

Zápas s Pirátem se domluvil za pár hodin, prozradil Patrik Kincl. Pak chce odvetu s TerminátoremVideo: Sport.cz

Do akce se dostala také polotěžká váha. Jednalo se o souboj mezi Rafaelem Xavierem a Danielem Toledou. Po úvodním tlaku prvně jmenovaného se šlo poprvé na zem, kde ovšem Španěl prokázal dobrou obranu a závěrečné vteřinky prvního kola nabídly parádní štípanou, která se musela líbit. Přestřelka pokračovala také ve druhém kole. Xavier při jedné z výměn napřáhl k parádní pravé přední a jeho soupeř šel k zemi, kde se Brazilci povedlo dílo dokonat. Pro Xaviera se jednalo o třetí výhru v řadě.

Povedený výkon si na své konto připsal Matouš Kohout. V česko-slovenské bitvě proti Františku Fodorovi si finální řežbu přenesl do úvodu druhého kola. V něm se Fodor dostal pod obrovský tlak, během kterého inkasoval nespočet tvrdých úderů u pletiva. Na to se nevydržel dívat hlavní sudí, který musel skočit mezi oba borce a bylo tak po zápase.

Reklama

Sdílejte článek