Hlavní obsah

Zmlácený, ale nadšený Procházka. Užiju si, že je to doma. Jak budou vypadat oslavy?

13. 6. 2022 19:59

Moment, na který jen tak nezapomene. Český MMA zápasník Jiří Procházka se po životní misi, která mu vynesla pás světového krále polotěžké váhy organizace UFC, vrátil zpět do Česka. Nového šampiona v pondělí v podvečer v Brně bouřlivým potleskem a skandováním přivítalo několik stovek nadšenců. „Bylo úžasné sdílet energii s tolika lidmi, kteří jsou podobně naladěni,“ líčí nadšeně Procházka.

Šampion UFC Jiří Procházka si užíval velkolepý návrat do Brna.Video: Sport.cz

 
Článek

Česká republika je na svého šampiona patřičná hrdá. V Brně mu na počest zisku mistrovského pásu organizace UFC uspořádali slavnostní přivítání. Fanoušci bujarým způsobem oslavovali svého hrdinu, který si s pásem přes rameno vychutnával pocity euforie.

„Užil jsem si to velkolepým stylem. Bylo úžasné sdílet energii s tolika lidmi, kteří jsou podobně naladěni. Je tam ten bojový duch a energie. Lidé si nebojí zařvat, a to je krásné," popisuje Procházka, který si rovněž několikrát s chutí zařval z plných plic.

Sestřih duelu Jiřího Procházky s Gloverem TeixeirouVideo: Telly/Premier Sport

„Nebyl čas se dojímat, ale jsem fakt šťastný, že se to povedlo po té době, kdy jsem si na začátku sám určil, že tohle chci získat. Nevědomky jsem si zadal, že chci zápasit s těmi nejlepšími. Šel jsem si pro to, nic víc," pokračoval devětadvacetiletý čerstvý šampion UFC, jehož přítomnost na náměstí Svobody v Brně budila obrovskou pozornost.

Bojová nálada ale jde na chvíli stranou. Český samuraj si chce cennou trofej náležitě vychutnat. „Teď si užiju, že to je doma, díky Bohu za to," neskrýval úlevu. Procházka však o průběhu následujících dnů nemá příliš jasno. „Nechávám to otevřené, jsem na to sám zvědavý, nechám to vyplynout," říká s úsměvem rodák z Hostěradic, kterého však pauza od trénování nečeká.

„Už zítra bych si rád zašel do posilovny, ať to můžeme zase začít ladit," překvapil novináře. „Ano, opravdu chci jít zítra do posilovny," ujistil se vší vážností.

Reklama

Sdílejte článek